Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

Logowanie. Start
01
Wrz
Obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej PDF Email

W sobotę 1 września 2018 r. w naszym kościele o godz. 10:00 została odprawiona uroczysta Msza św. z okazji 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Mszy św. przewodniczył Ks. Kanonik Marian Florek - proboszcz parafii św. Brata Alberta w Iławie; kazanie wygłosił Ks. Proboszcz Jerzy Żochowski. Mszę św. odprawiali również kapłani z naszego dekanatu, a uczestniczyli w niej przedstawiciele samorządu terytorialnego - powiatu, miasta i gminy, dyrektorzy szkół, poczty sztandarowe, delegacje miejscowych instytucji, kombatanci, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie, a także mieszkańcy naszego miasta. Po Eucharystii wszyscy udali się na cmentarz komunalny przy ul. Wyszyńskiego - tam miała miejsce dalsza część uroczystości.

 
19
Cze
Wycieczka scholi i SLO do Rodzinnego Parku Rozrywki NOWA HOLANDIA - 16.06.2018 PDF Email

Na zakończenie roku szkolnego w podziękowaniu za rok solidnej służby przy ołtarzu Schola i Służba Liturgiczna Ołtarza wyjechały w sobotę 16 czerwca na wycieczkę. Tym razem za cel wyjazdu obraliśmy sobie Rodzinny Park Rozrywki NOWA HOLANDIA pod Elblągiem. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Byliśmy w tunelu strachu, widzieliśmy magiczny kran, z którego dziwnym trafem płynęła woda, spotkaliśmy na wyspie potworów niesamowite stwory z historii i legend, których nikt nigdy nie widział. Był po drodze park linowy, trampoliny, potężne dmuchańce. Przy dobrej pogodzie posililiśmy się lodami i ruszyliśmy w rejs statkiem po krętych wodnych kanałach Parku. Kapitan stworzył świetną atmosferę, przez co przy śpiewie szant radośnie wpłynęliśmy do portu. Przed nami jeszcze była potężna zjeżdżalnia, wykopywanie dinozaura, ptaszarnia i poszukiwanie grudek złota.

Po czterech godzinach świetnej zabawy ruszyliśmy w drogę powrotną. Oczywiście zajechaliśmy jeszcze do McDonalda, by na godzinę 16:30 wrócić do Iławy. Było to naprawdę atrakcyjne zakończenie roku szkolnego.

Walerian Lewko

^ Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię ^

 

[Przejdź do strony filmiku]

 
05
Cze
Życie parafialne - maj 2018 PDF Email

Maj w naszej parafii obfitował w wydarzenia:

- W sobotę 19 maja przeżywaliśmy Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. O godz. 9:00 do sakramentu przystąpiło 21 dzieci, a o godz. 11:00 tego niecodziennego przeżycia duchowego doświadczyło 111 dzieci. Msze św. pierwszokomunijne odprawił ks. proboszcz Jerzy Żochowski. W kolejnych dniach dzieci uczestniczyły w nabożeństwach Białego Tygodnia, a na jego zakończenie pielgrzymowały wraz z ks. proboszczem do sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. W tym roku dzieci do Pierwszej Komunii św. przygotowali: ks. proboszcz Jerzy Żochowski oraz panie katechetki - Teresa Gontarz i Małgorzata Weręgowska.

- Od 17 do 25 maja odprawialiśmy nabożeństwa majowe połączone z Nowenną w intencji Matek. Codziennie polecaliśmy w modlitwie nasze Mamy - te żyjące i te, które odeszły do Pana. Na zakończenie Nowenny 26 maja zostało odprawione specjalne nabożeństwo majowe oraz Msza św. okolicznościowa, której przewodniczył ks. Waldemar Prange, a kazanie wygłosił ks. Tomasz Jeziorski. Mszę świętą uświetnili przedstawiciele naszej Szkoły Muzycznej. Uroczystościom towarzyszyła przepiękna dekoracja kwiatowa usytuowana w prezbiterium, a wykonana przez panią Anię z Kwiaciarni "Lilia" - 242 goździki czerwone - oznaczające mamy żyjące - i 287 goździków białych - ofiarowanych zmarłym mamom.

- 31 maja - w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - tradycyjnie po Mszy św. o godz. 10:45 przemierzaliśmy ulice naszej parafii, podążając za Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Trasa przebiegała ulicami: kard. Wyszyńskiego, Kopernika, Sobieskiego, Królowej Jadwigi i Grunwaldzką. Ołtarze na trasie procesji wykonali: pracownicy zakładów pogrzebowych, członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja z pomocą młodzieży, przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym oraz państwo Podlińscy. Procesję animowali muzycznie: pan organista Stanisław Wierzchowski wraz z orkiestrą. Krótkie kazania przy ołtarzach wygłosił ks. Tomasz Jeziorski. Liczna grupa parafian uczestniczyła w procesji eucharystycznej Bożego Ciała. Ponadto panowie Grzegorz Szramka i Sławomir Ćwikliński tego dnia rozpoczęli posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w naszej parafii.

 
30
Maj
Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie PDF Email

19 maja 2018 roku, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, nasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Józef” brała udział w XXIII Ogólnopolskim Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania modlitewnego była jedność oraz jej znaczenie we Wspólnocie Kościoła. W czasie całodniowego czuwania usłyszeliśmy konferencje: „Od słuchania do jedności”, którą wygłosił ks. Sławomir Płusa oraz „Ekumenizm a Odnowa Charyzmatyczna”, którą przedstawił gość specjalny Ulf Ekman - założyciel szwedzkiego kościoła charyzmatycznego Livets Ord, który wraz z żoną Birgittą w 2014 roku przeszedł na katolicyzm. Goście ze Szwecji poprowadzili modlitwę z prośbą o jedność – w małżeństwach, wspólnotach, w relacji osób świeckich z hierarchią Kościoła. Szczególną modlitwę o uzdrowienie „uszu serca” oraz o uwolnienie od blokad w słuchaniu innego człowieka zainicjował ksiądz Andrzej Grefkowicz. W blasku słońca licznie zgromadzeni członkowie Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z całej Polski trwali wspólnie na modlitwie, czuwając w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. W tym szczególnym czasie towarzyszył nam muzycznie zespół Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej, śpiewając pieśni pełne Ducha – m.in.: „Na nowo stwarzaj mnie, niechaj z Ducha zrodzę się”. Nasze czuwanie modlitewne zakończyła Eucharystia, której przewodniczył arcybiskup Wacław Depo – metropolita częstochowski. Pełni radości, napełnieni na nowo darami Ducha Świętego, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Iławy. To był dla nas radosny i błogosławiony czas… Następne Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie już za rok...

^ Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć pozostałe ^

 
05
Maj
Poświęcenie kapliczki Matki Bożej w Dole PDF Email

3 maja 2018 r. - w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - miało miejsce wyjątkowe dla naszej lokalnej społeczności wydarzenie. O godz. 15:00 została odprawiona Msza św. polowa połączona z poświęceniem nowowybudowanej kapliczki Matki Bożej w Dole - miejscowości należącej do naszej parafii. Mszę św. odprawili ks. proboszcz Jerzy Żochowski i zaprzyjaźniony z naszą parafią ks. Marek Witkowski. Homilię okolicznościową wygłosił ks. wikariusz Tomasz Jeziorski. Kapliczka jest usytuowana przy skrzyżowaniu dróg we wsi - z tego punktu można pojechać do Dziarn, Ławic i Kałdun. Teren pod budowę użyczyli państwo Emilia i Wolfgang Albes, obecnie mieszkający na stałe w Niemczech. Inspiratorem dla mieszkańców był ks. proboszcz, który poruszył sprawę latem ubiegłego roku. Nad przygotowaniem, sponsorowaniem i wykonaniem budowy czuwali w szczególności mieszkańcy: sołtys Ryszard Buczkowski, Eugeniusz Jaremko, Adam Portjanko, Henryk Michalewski, Kamil Węgłowski i inne osoby. We Mszy świętej uczestniczyli: starosta powiatu iławskiego Marek Polański, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, mieszkańcy wioski Dół, jak również sąsiednich miejscowości. Ołtarz polowy, oprawę liturgiczną i muzyczną przygotowali mieszkańcy. Po części oficjalnej odbył się poczęstunek przy świetlicy. Już następnego dnia mieszkańcy odprawili przy kapliczce pierwsze nabożeństwo majowe.

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 60

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

 

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na wtorek, 18 grudnia 2018

    Wtorek III tygodnia adwentu - wspomnienie dowolne świętego Auksencjusza, biskupa

    (Jr 23,5-8)

    „Pan mówi: Oto nadejdą dni, kiedy wzbudzę Dawidowi Odrośl sprawiedliwą. Będzie panował jako król, postępując roztropnie, i będzie wykonywał prawo...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama
Reklama