Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

Logowanie. Start
28
Maj
NOWENNA W INTENCJI MATEK PDF Email

W dniach 17-25 maja 2016 r. w naszym kościele odprawialiśmy Nowennę przed Dniem Matki. Codziennie księża podczas nabożeństwa majowego wyczytywali imiona matek i polecali je Bogu przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Aby wziąć udział w Nowennie, należało wrzucić do skarbony stojącej pod chórem kartkę-laurkę z imieniem swojej matki. Trzeba było przy imieniu ewentualnie zaznaczyć krzyżykiem, jeśli mama już nie żyje. Każdą mamę oznaczał jeden kwiat w kompozycji na ołtarzu, który przygotowaliśmy na 25 maja. W kompozycji znalazło się 170 czerwonych goździków oznaczających żyjące mamy i 200 białych goździków - dla tych mam, które już odeszły. Tego dnia nabożeństwo i Msza św. zostały odprawione w intencji matek, a Ks. Jerzy wygłosił kazanie okolicznościowe na cześć wszystkich mam. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Ks. Proboszcz.

 

 
25
Maj
BIERZMOWANIE - 23.05.2016 PDF Email

W poniedziałek 23 maja 2016 w naszej parafii Ks. Biskup Jacek Jezierski udzielił sakramentu bierzmowania 145 młodym osobom. Uroczystość zgromadziła licznie przybyłych rodziców, rodzeństwo, chrzestnych i inne osoby, które towarzyszą naszej młodzieży we wzrastaniu ich wiary i dojrzałości chrześcijańskiej. W tym roku młodzież do sakramentu bierzmowania przygotował Ks. Michał Mirowski.

 

^ Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię ^


 
16
Maj
PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA 14.05.2016 PDF Email

W sobotę 14 maja 2016 r. o godz. 11:00 w naszej parafii obchodziliśmy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do pełnego udziału w Eucharystii przystąpiło 117 dzieci z klas trzecich szkół podstawowych. Mszę św. pierwszokomunijną odprawił Ks. Proboszcz Jerzy Żochowski. Główną koordynatorką uroczystości była Pani Katechetka Teresa Gontarz. Mimo niesprzyjającej pogody na zewnątrz, ceremonia przebiegła bardzo pięknie. Pełną galerię zdjęć z uroczystości możemy obejrzeć tutaj: http://www.ajzstudio.pl/galeria-foto/komunie-2016.html

 
24
Kwi
NIEDZIELA Z BŁ. KAROLEM DE FOUCAULD PDF Email

W piątą niedzielę wielkanocną w naszej Parafii gościliśmy siostry zakonne ze Zgromadzenia Małych Sióstr Jezusa: S. Marię i S. Izabelę. Dzieliły się historią swojego założyciela - bł. Karola de Foucauld, którego relikwiami byliśmy błogosławieni na zakończenie każdej Mszy św. Opowiadały także o swoim doświadczeniu życia zakonnego i rozpowszechniały materiały dotyczące swojego zgromadzenia. To wydarzenie nawiązywało do przeżywanego przez Kościół w Polsce Tygodnia Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie chociaż jedna młoda dziewczyna z naszej Parafii odpowie na głos Boga, który zaprasza do podjęcia życia zakonnego.

 

 
17
Kwi
TYDZIEŃ BIBLIJNY PDF Email

W naszej parafii od 11 do 15 kwietnia 2016 r. przeżywaliśmy VIII Tydzień Biblijny. Każdego dnia o godz. 17:30 gromadziliśmy się w świątyni, aby rozważać specjalnie przygotowane czytania z Pisma Świętego oraz słuchać żywotów polskich świętych. Zwieńczeniem Tygodnia Biblijnego były przyniesione przez nas w niedzielę 17 kwietnia 2016 r. kamienie z wypisanymi cytatami biblijnymi. Kamienie te zostaną wyłożone przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym, aby przypominać o Słowie Bożym, które mamy odważnie wypełniać przez całe życie.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 57

Zapraszamy na pielgrzymki


Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na niedzielę, 18 lutego 2018

    Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

    (Rdz 9, 8-15)
    Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama
Reklama