Warto wiedzieć

26 października 1954 - w Warszawie utworzono Chrześcijańską Akademię Teologiczną,

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2457050
Start
21
Kwi
Wieczór Uwielbienia 24 kwietnia PDF Email

 
27
Mar
IV edycja EDK Iława PDF Email
Zapraszamy  na IV edycję EDK Iława. Piątek I kwietnia godzina 20, rozpoczęcie Mszą Św. Biały Kościół.
Trasa:
Iława → Dziarny → Dół → Ławice → Mały Bór → Rodzone → Radomno → Nowy Ostrów → Katarzynki → Iława
-długość trasy 40 km
-suma podejść niemal 400 m
-czas przejścia od 8 do 10 godzin.
W EDK nie chodzi o sport, to nie jest przygoda, to jest droga do spotkania ze swoją duszą, z Panem Bogiem.
EDK jest  dla wszystkich ludzi, w każdym wieku, także dla tych którzy dużo pracują i trudno im znaleźć czas dla siebie i swojej duszy.
Nadleśnictwa Iława, zakład usług leśnych przecierają dla nas szlak trasy EDK, likwidują zagrożenia, przywracają bezpieczeństwo, 1 kwietnia to termin naszej nocnej wędrówki.  Zeszłoroczna edycja Edk to głównie mieszkańcy Iławy ale także takich miejscowości jak: Elbląg, Kurzętnik, Krotoszyny, Miłomłyn, Nowe Miasto Lubawskie, Radomno. Osoby które przeszły całą trasę edk 40km od najmłodszych do pełnoletnich to: Filip 14 lat, Agata 15 lat i Przemek 15 lat a także Danuta 68 lat i Henryk 68 lat. Na wspomnienie zasługuje także 9 letnia Marysia, która z tatą i babcią doszła do Radomna (IX stacja 25km)
Szczegóły także na plakacie, zapraszamy

 
23
Mar
Całonocna adoracja w intencji pokoju PDF Email

Serdecznie zapraszamy do udziału w całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Wydarzenie rozpoczniemy o godz. 20.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji odmówimy wszystkie części Różańca Świetego. Nie zabraknie też czasu na indywidualne trwanie przed Panem Jezusem. Przyjdź! Zabierz ze sobą innych. Czuwajmy  wspólnie tej nocy.

 
27
Lut
APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z INWAZJĄ ROSYJSKĄ NA UKRAINĘ PDF Email

W związku inwazją rosyjską na Ukrainę, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, stanowczo potępiam działania Rosji i Władimira Putina, uznając je za niedopuszczalny i haniebny akt barbarzyństwa, skierowany wobec suwerenności i niezależności niepodległego państwa.

Jednocześnie – wraz z całym Kościołem w Polsce – wyrażam moją solidarność ze wszystkimi Ukraińcami, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, zapewniając ich o naszej bliskości, modlitwie oraz gotowości do pomocy.

W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka, zwracam się do Księży Biskupów oraz wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Proszę, aby w każdym kościele i parafii w Polsce zanosić gorące błagania w intencji pokoju, a także w intencji Ukraińców, by Pan pokrzepił ich serca w obecnej dramatycznej sytuacji.

Jako Kościół w Polsce pragniemy przyjść naszym Braciom również z materialną pomocą, dlatego apeluję, aby zarówno w najbliższą niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Pomoc Kościoła katolickiego w Polsce będzie świadczona sukcesywnie i systemowo za pośrednictwem naszych instytucji charytatywnych – parafialnych, diecezjalnych i ogólnopolskich – w tym, przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.

Ponadto, proszę wszystkich wierzących i ludzi dobrej woli o otwartą postawę wobec potrzebujących schronienia.

Królowej Pokoju zawierzam losy Ukrainy i Polski, zapewniając wszystkich o mojej duchowej bliskości i modlitwie.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Źródło: episkopat.pl

 

 
22
Wrz
Wieczór uwielbienia PDF Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 74

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Modlitewne S.O.S

Potrzebujesz modlitwy? Wejdź.
Reklama

Czytania liturgiczne

Reklama
Reklama