Warto wiedzieć

W najbliższych dniach dwóch byłych biskupów anglikańskich zostanie wyświęconych na księży katolickich – podaje The Catholic Herald

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2044941
Start
13
Lis
Wieczór Uwielbienia PDF Email

W niedzielę - 21 listopada 2021 r. o godzinie 19.00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Uwielbienia. W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata pragniemy wspólnie modlić się, otwierając nasze serca na dar Bożej obecności wśród nas. Pragniemy dziękować za otrzymane dary i łaski oraz trwać w postawie uwielbienia naszego Jedynego Pana i Zbawiciela ukrytego w Najświętszym Sakramencie. To będzie wyjątkowy czas modlitewnego czuwania naszych serc przy Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy.

 
22
Wrz
Wieczór uwielbienia PDF Email

 
20
Cze
Dekret Biskupa Elbląskiego [19 czerwca 2020] PDF Email

Zanika epidemia koronawirusa. Zostały złagodzone przepisy sanitarne dotyczące uczestników nabożeństw w kościołach. Dlatego też, od dnia 27 czerwca 2021 r. cofam dyspensę, której udzieliłem [7 listopada 2020] od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Informację o odwołaniu dyspensy należy podać do publicznej wiadomości.

+Jacek Jezierski, biskup elbląski

Elbląg, dn. 19 czerwca 2021

 
29
Maj
Msze św. w intencji śp. Romana Pohoryłko PDF Email

W intencji zmarłego Romana Pohoryłko zostaną odprawione Msze święte:

- w środę 16 czerwca 2021 r. o godz. 7:00 /ofiarowana w 30. dniu po pogrzebie/;

- w sobotę 26 czerwca 2021 r. o godz. 18:00 /ofiarowana od brata Włodzimierza z rodziną/;

- w niedzielę 27 czerwca 2021 r. o godz. 8:15 /ofiarowana od siostry Ireny Senejko z rodziną/.

 
07
Maj
Msze św. w intencji śp. Kurta Gintera Gentzig PDF Email

W intencji zmarłego Kurta Gintera Gentzig zostaną odprawione Msze święte:

- we wtorek 8 czerwca 2021 r. o godz. 7:00 /w 30. dniu po pogrzebie/;

- w sobotę 19 czerwca 2021 r. o godz. 7:00 /intencja za zmarłego Kurta Gentzig i zmarłych z rodziny Gentzig - od rodziny Grzymowicz/.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 73

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Modlitewne S.O.S

Potrzebujesz modlitwy? Wejdź.
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na sobotę, 10 czerwca 2023

    Sobota IX tydzień zwykły

    (Tb 12, 1b. 5-15. 20)

    Tobiasz zawołał swego syna, Tobiasza, i powiedział do niego: "Dziecko, bacz, aby uiścić zapłatę człowiekowi, który wybrał się z tobą w drogę, i...

Reklama
Reklama