Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

Logowanie. Start
28
Wrz
Koronka na ulicach świata - 25.09.2016 PDF Email

Tak jak w ubiegłych latach, nasza parafia wzięła udział w akcji "Koronka na ulicach świata". O godz. 15:00 spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie Koronki do Miłosierdzia Bożego w czterech punktach naszej parafii: na skwerze przy ul. Grunwaldzkiej (róg ul. Królowej Jadwigi) - z ks. Proboszczem, przy kasynie - ul. 1 Maja - z diakonem Tomaszem, przy Urzędzie Skarbowym - ul. Wojska Polskiego - z ks. Waldemarem, na Osiedlu Lubawskim (skrzyżowanie ul. Długiej i Szerokiej) - z ks. Michałem. Nabożeństwa zgromadziły łącznie prawie 300 osób.

 
04
Wrz
Wieczór Uwielbienia, rekolekcje REO - zapowiedzi PDF Email

W niedzielę 18 września 2016 r. o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się kolejny Wieczór Uwielbienia, tym razem pod hasłem "Wypłyń na głębię". W tym czasie będziemy się modlić, w szczególności uwielbiać dobrego Boga i rozważać Jego Słowo. Natomiast w czwartek 22 września 2016 r. rozpoczniemy przeżywanie Rekolekcji Ewangelizacyjnych REO - jest to propozycja dla osób, które pragną pogłębić swoją relację z Bogiem i szczególnie oddać się Jemu w opiekę. Spotkania będą się odbywać przez kilka tygodni w czwartki, w naszej parafii - nie trzeba nigdzie wyjeżdżać! W rekolekcjach mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 17 lat. Organizatorem jest nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Józef", wraz z opiekunem - ks. Michałem Mirowskim. Serdecznie zapraszamy!

 
02
Wrz
MSZA ŚW. ZA POLEGŁYCH W OBRONIE OJCZYZNY PDF Email

1 września 2016 r. o godz. 9:30 w naszym kościele odbyła się uroczysta Msza św. z okazji 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej, sprawowana w intencji poległych za naszą Ojczyznę. Przewodniczył jej o. Robert Wawrzeniecki OMI z parafii Przemienienia Pańskiego w Iławie. Homilię okolicznościową wygłosił ks. proboszcz Jerzy Żochowski. Ponadto w obchodach uroczystości wzięli udział: ks. Jarosław Hossa, ks. Zenon Kołodyński, ks. Łukasz Jaworski, pastor Krzysztof Kopacz z Parafii Ewangelicko-Metodystycznej w Siemianach, przedstawiciele władz miasta i powiatu, poczty sztandarowe, reprezentacje służb mundurowych, harcerze i kombatanci, a także mieszkańcy miasta.

 
29
Lip
Poświęcenie pojazdów 25.07.2016 PDF Email

 

^ Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię ^

 
25
Lip
PROŚBA RODZICÓW DOTYCZĄCA UCZESTNICWA DZIECKA WE MSZY ŚWIĘTEJ PODCZAS KOLONII WAKACYJNYCH PDF Email

Rodzice, którzy posyłają swoje dziecko na kolonie, powinni zatroszczyć się o to, by uczestniczyło w niedzielnej Mszy świętej. Poniżej umieszczono wzór oświadczenia, które pomoże w realizacji tego zobowiązania:

OŚWIADCZENIE

Życzę sobie, aby moja córka/mój syn* ................................................ podczas pobytu na koloniach w ......................................... regularnie uczestniczyła/uczestniczył* w niedzielnej Mszy św. Proszę wychowawców o dopilnowanie, aby moje dziecko nie zaniedbywało tego obowiązku.

...................................                             ....................................

czytelny podpis matki                    czytelny podpis ojca

...................................

miejscowość, data

* niepotrzebne skreślić

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 60

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na środę, 14 listopada 2018

    Środa XXXII tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie dowolne błogosławionej Marii Luizy Merkert, dziewicy

    (Tt 3,1-7)

    Najmilszy: Przypominaj wszystkim, że powinni podporządkować się zwierzchnim władzom, słuchać ich i okazywać gotowość do wszelkiego dobrego...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama
Reklama