Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Iławie

Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

Logowanie. Start
28
Cze
Wycieczka scholki i ministrantów do Władysławowa - 25.06.2016 PDF Email

W sobotę 25 czerwca 2016 r. dziewczynki ze scholki parafialnej oraz ministranci po całorocznej pracy uświetniającej liturgię Mszy świętych wybrali się na wycieczkę do Ocean Parku we Władysławowie. Mieliśmy okazję m.in. rozmawiać z "wygadanym wielorybkiem", poszukiwać skarbów na tonącym statku, oglądać żywego rekina, drewniane modele ryb morskich, podziwiać modele wielorybów w skali 1:1. Byliśmy także w namiocie z klockami oraz na placu zabaw. Wycieczkę zorganizowali pp. Małgorzata i Walerian Lewko wespół z Ks. Michałem.

 

^ Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię ^

 
26
Cze
Prośba o modlitwę PDF Email

Ks. Jerzy Kijkowski, rezydent naszej parafii, przebywa w iławskim szpitalu na oddziale neurologicznym. Przeszedł niewielki udar mózgu, bardzo słabo mówi. Prosimy o modlitwę w Jego intencji, aby jak najszybciej wrócił do zdrowia i do dalszej posługi duszpasterskiej.

 
11
Cze
Spotkanie Młodzieży Lednica 04.06.2016 PDF Email

Radosne świadectwo wiary i przynależności do Kościoła dały tysiące młodych ludzi z Polski i zagranicy na Polach Lednickich. Punktem centralnym spotkania była Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Gnieźnieńskiego Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Homilię podczas Eucharystii wygłosił Ks. Bp Edward Dajczak, biskup koszalińsko-kołobrzeski, przypominając młodym, że życia - zwłaszcza duchowego - nie można odkładać na później. W spotkaniu wzięła udział również grupa młodzieży z Iławy, pod opieką Ks. Michała Mirowskiego i Ks. Tomasza Szramowskiego z Kamieńca.

 

 
06
Cze
Koncert Cameraty 02.06.2016 PDF Email

W czwartek 2 czerwca 2016 r. iławski chór Camerata zaprezentował kolejny raz swoje możliwości muzyczne w naszym kościele.

 

^ Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię ^

 
29
Maj
Szczególne wydarzenia w maju 2016 PDF Email

Nasi parafianie w maju uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach modlitewnych i duszpasterskich - ogólnopolskich i diecezjalnych:

1. W sobotę 7 maja lektorzy, ministranci i kandydaci wraz z Ks. Michałem wzięli udział w XII Festynie Służby Liturgicznej Diecezji Elbląskiej, organizowanym przez Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej.

2. W środę 18 maja Koło Przyjaciół Radia Maryja odbyło pielgrzymkę do Torunia na uroczystość poświęcenia kościoła Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Uroczystości przewodniczył legat papieski kard. Zenon Grocholewski.

3. W sobotę 21 maja dzieci pierwszokomunijne wraz z Ks. Proboszczem udały się na tradycyjną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Natomiast Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Józef" miała swoje czuwanie modlitewne podczas Kongresu Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze.

4. W piątek 27 maja nasz parafianin Tomasz Jakimowicz otrzymał święcenia diakonatu w Katedrze Elbląskiej z rąk Ks. Biskupa Jana Styrny.

Trochę więcej o Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym: 20 maja 2016 roku o godz. 23:00 wyruszyliśmy autokarem do Częstochowy na XXI Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Cieszyliśmy się, że będziemy mogli po raz kolejny uczestniczyć w tym pięknym spotkaniu, które gromadzi tysiące osób z całej Polski. W czasie czuwania na jasnogórskim placu usłyszeliśmy konferencje:

- "Ewangelizacja w Duchu Świętym" - Ks. Artur Godnarski,

- "Miłosierdzie, nowe Tak Jezusowi" - Monika Wojciechowska,

- "Miłosierni jako Ojciec" - Ks. Mariusz Rosik.

Poruszającą modlitwę o uzdrowienie poprowadził Ks. Andrzej Grefkowicz, a uroczystej Mszy św. przewodniczył biskup Antoni Długosz. Zasłuchani w Słowo Boże, trwając w modlitewnym skupieniu, pięknie przeżyliśmy czas Czuwania Odnowy w Duchu Świętym. Z radością uwielbialiśmy Boga poprzez naszą modlitwę oraz pieśni pełne pokoju i Bożej mocy. Posługę muzyczną pełnił zespół Kadosz, który w promieniach słońca wyśpiewywał: "Nie ma takiego jak Jezus, nie ma takiego jak On..." Umocnieni Słowem Bożym, z radością w sercu wróciliśmy do naszych domów i mamy nadzieję, że za rok po raz kolejny pojedziemy na nasze modlitewne czuwanie do Częstochowy.

Beata Rypińska

^ Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię ^

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 59

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

 

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na wtorek, 21 sierpnia 2018

    Wtorek XX tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie obowiązkowe świętego Piusa X, papieża

    (Ez 28, 1-10)
    Pan skierował do mnie te słowa: "Synu człowieczy, powiedz władcy Tyru: Tak mówi Pan Bóg: Ponieważ...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama
Reklama