Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

Logowanie. Start
06
Cze
Koncert Cameraty 02.06.2016 PDF Email

W czwartek 2 czerwca 2016 r. iławski chór Camerata zaprezentował kolejny raz swoje możliwości muzyczne w naszym kościele.

 

^ Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię ^

 
29
Maj
Szczególne wydarzenia w maju 2016 PDF Email

Nasi parafianie w maju uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach modlitewnych i duszpasterskich - ogólnopolskich i diecezjalnych:

1. W sobotę 7 maja lektorzy, ministranci i kandydaci wraz z Ks. Michałem wzięli udział w XII Festynie Służby Liturgicznej Diecezji Elbląskiej, organizowanym przez Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej.

2. W środę 18 maja Koło Przyjaciół Radia Maryja odbyło pielgrzymkę do Torunia na uroczystość poświęcenia kościoła Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Uroczystości przewodniczył legat papieski kard. Zenon Grocholewski.

3. W sobotę 21 maja dzieci pierwszokomunijne wraz z Ks. Proboszczem udały się na tradycyjną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Natomiast Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Józef" miała swoje czuwanie modlitewne podczas Kongresu Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze.

4. W piątek 27 maja nasz parafianin Tomasz Jakimowicz otrzymał święcenia diakonatu w Katedrze Elbląskiej z rąk Ks. Biskupa Jana Styrny.

Trochę więcej o Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym: 20 maja 2016 roku o godz. 23:00 wyruszyliśmy autokarem do Częstochowy na XXI Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Cieszyliśmy się, że będziemy mogli po raz kolejny uczestniczyć w tym pięknym spotkaniu, które gromadzi tysiące osób z całej Polski. W czasie czuwania na jasnogórskim placu usłyszeliśmy konferencje:

- "Ewangelizacja w Duchu Świętym" - Ks. Artur Godnarski,

- "Miłosierdzie, nowe Tak Jezusowi" - Monika Wojciechowska,

- "Miłosierni jako Ojciec" - Ks. Mariusz Rosik.

Poruszającą modlitwę o uzdrowienie poprowadził Ks. Andrzej Grefkowicz, a uroczystej Mszy św. przewodniczył biskup Antoni Długosz. Zasłuchani w Słowo Boże, trwając w modlitewnym skupieniu, pięknie przeżyliśmy czas Czuwania Odnowy w Duchu Świętym. Z radością uwielbialiśmy Boga poprzez naszą modlitwę oraz pieśni pełne pokoju i Bożej mocy. Posługę muzyczną pełnił zespół Kadosz, który w promieniach słońca wyśpiewywał: "Nie ma takiego jak Jezus, nie ma takiego jak On..." Umocnieni Słowem Bożym, z radością w sercu wróciliśmy do naszych domów i mamy nadzieję, że za rok po raz kolejny pojedziemy na nasze modlitewne czuwanie do Częstochowy.

Beata Rypińska

^ Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię ^

 
28
Maj
NOWENNA W INTENCJI MATEK PDF Email

W dniach 17-25 maja 2016 r. w naszym kościele odprawialiśmy Nowennę przed Dniem Matki. Codziennie księża podczas nabożeństwa majowego wyczytywali imiona matek i polecali je Bogu przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Aby wziąć udział w Nowennie, należało wrzucić do skarbony stojącej pod chórem kartkę-laurkę z imieniem swojej matki. Trzeba było przy imieniu ewentualnie zaznaczyć krzyżykiem, jeśli mama już nie żyje. Każdą mamę oznaczał jeden kwiat w kompozycji na ołtarzu, który przygotowaliśmy na 25 maja. W kompozycji znalazło się 170 czerwonych goździków oznaczających żyjące mamy i 200 białych goździków - dla tych mam, które już odeszły. Tego dnia nabożeństwo i Msza św. zostały odprawione w intencji matek, a Ks. Jerzy wygłosił kazanie okolicznościowe na cześć wszystkich mam. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Ks. Proboszcz.

 

 
25
Maj
BIERZMOWANIE - 23.05.2016 PDF Email

W poniedziałek 23 maja 2016 w naszej parafii Ks. Biskup Jacek Jezierski udzielił sakramentu bierzmowania 145 młodym osobom. Uroczystość zgromadziła licznie przybyłych rodziców, rodzeństwo, chrzestnych i inne osoby, które towarzyszą naszej młodzieży we wzrastaniu ich wiary i dojrzałości chrześcijańskiej. W tym roku młodzież do sakramentu bierzmowania przygotował Ks. Michał Mirowski.

 

^ Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię ^


 
16
Maj
PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA 14.05.2016 PDF Email

W sobotę 14 maja 2016 r. o godz. 11:00 w naszej parafii obchodziliśmy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do pełnego udziału w Eucharystii przystąpiło 117 dzieci z klas trzecich szkół podstawowych. Mszę św. pierwszokomunijną odprawił Ks. Proboszcz Jerzy Żochowski. Główną koordynatorką uroczystości była Pani Katechetka Teresa Gontarz. Mimo niesprzyjającej pogody na zewnątrz, ceremonia przebiegła bardzo pięknie. Pełną galerię zdjęć z uroczystości możemy obejrzeć tutaj: http://www.ajzstudio.pl/galeria-foto/komunie-2016.html

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 58

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na poniedziałek, 21 maja 2018

    Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

    (Rdz 3, 9-15. 20)
    Gdy Adam zjadł owoc z drzewa zakazanego, Pan Bóg zawołał na niego i zapytał go: „Gdzie jesteś?” On odpowiedział: „Usłyszałem Twój...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama
Reklama