Warto wiedzieć

Wśród ponad 1,7 tys. polskich misjonarzy są też paulini. Posługują w Kamerunie i RPA, gdzie nad rzeką Umzimkulu u podnóża Gór Smoczych znajduje się afrykańska Częstochowa - Centocow. W Zakonie Paulinów są już rdzenne powołania z Afryki.

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2208016
Start
12
Kwi
Homilia z Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego PDF Email


Do odsłuchu pod linkiem: https://soundcloud.com/user-648042387/zmartwychwstanie

 
11
Kwi
Świadectwo PDF Email

Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus

Dziękuję za tę krótką chwilę, w której - zamykając oczy - mogę przenieść się do naszej Świątyni i uwierzyć, że znów tam jestem i wszystko jest "normalnie" - cokolwiek teraz to znaczy. Tęsknię okrutnie za naszym kościołem, za Wami, Drodzy Księża. I choć staram się uczestniczyć w nabożeństwach w telewizji, radio czy internecie, to czuję ogromną pustkę, nie umiem odczuć tego ciepła, które daje kapłan i nabożeństwo, w którym uczestniczy się osobiście. Uczestnicząc we Mszy Świętej porannej już podczas pierwszych obostrzeń, nie umiałam powstrzymać wzruszenia i łez, jakie wywołało we mnie uczestnictwo we Mszy. Zawsze miałam wielką potrzebę bycia w Kościele i uczestnictwa w Nabożeństwach, ale wówczas jeszcze bardziej do mnie dotarło, jak wielkim dobrem była ta możliwość "bycia w kościele, kiedy się chce". Dlatego te krótkie rozważania Księdza Tomasza są jak lek na zranioną duszę. Możliwość usłyszenia znajomego głosu... uczucie nie do opisania. Dziękuję za ten pomysł i dar, który daje nadzieję i umacnia wiarę, że znów nadejdą dni, kiedy usłyszę Was wszystkich. 

Szczęść Wam Boże, Drodzy Księża

Pozostawajcie w zdrowiu i nie zapominajcie o nas w modlitwach, tak bardzo ich teraz potrzebujemy.

Ja pamiętam w modlitwie o Was i życzę Wam wszelkiego potrzebnego dobra.

Parafianka

 
11
Kwi
Rozważanie na Wielką Sobotę PDF Email

Do odsłuchu pod linkiem: https://soundcloud.com/user-648042387/rozwazanie-na-wielka-sobote

Jeśli chcesz podzielić się swoim świadectwem dotyczącym tego rozważania, przeżywania Triduum Paschalnego i tego trudnego czasu epidemii - napisz do nas na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Jeśli wyrazisz zgodę, rozważanie to opublikujemy na stronie.


 
10
Kwi
Rozważanie na Wielki Piątek PDF Email

Do odsłuchu pod linkiem: https://soundcloud.com/user-648042387/rozwazanie-na-wielki-piatek


Jeśli chcesz podzielić się swoim świadectwem dotyczącym tego rozważania, przeżywania
Triduum Paschalnego i tego trudnego czasu epidemii - napisz do nas na adres
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Jeśli wyrazisz zgodę, rozważanie to opublikujemy na stronie.

 

 
09
Kwi
Rozważanie na Wielki Czwartek PDF Email

 

Do odsłuchu pod linkiem: https://soundcloud.com/user-648042387/nowe-nagranie-12

Jeśli chcesz podzielić się swoim świadectwem dotyczącym tego rozważania, przeżywania Triduum Paschalnego i tego trudnego czasu epidemii - napisz do nas na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Jeśli wyrazisz zgodę, rozważanie to opublikujemy na stronie.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 73

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Modlitewne S.O.S

Potrzebujesz modlitwy? Wejdź.
Reklama

Czytania liturgiczne

Reklama
Reklama