Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Oaza Dzieci Bożych
Oaza Dzieci Bożych
Zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 19 października 2013 00:00

Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania OAZY DZIECI BOŻYCH. Oprócz modlitwy i zabaw, które mają na celu przybliżyć dzieciom osobę Pana Jezusa, na spotkaniach dzieci mają okazję bliżej się poznać, porozmawiać, podzielić przeżywaniem swojej dziecięcej wiary, a przez to nawzajem budować i utwierdzać w wierze. Dzieci z oazy mają świadomość, że należą do Boga Ojca, że ich matką jest Maryja, braćmi i siostrami święci i wszyscy ludzie, których Bóg postawi im na drodze życia.

Spotkania Oazy Dzieci Bożych w soboty od godz. 15.00 do 17.00.

Poprawiony: sobota, 03 lutego 2018 08:21
 
Konspekty dla grup parafialnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 października 2013 10:49

Konspekty dla grup parafialnych

Prezentowane tu materiały są konspektami przeznaczonymi do pracy z działającymi przy parafiach grupami dziecięcymi. Ich tematyka jest dość szeroka i obejmuje podstawowe zagadnienia dotyczące życia chrześcijańskiego, ufamy więc, że mogą one znaleść swoje zastosowanie do pracy z różnymi grupami parafialnymi, takimi jak: Oaza Dzieci Bożych (ODB) i Oaza Nowej Drogi (OND), ministranci, Bielanki, Eucharystyczny Ruch Młodych (ERM) oraz innych wspólnot formacyjnych.

Składają się na nie cztery roczne cykle spotkań. Pierwszy cykl koncentruje się na podstawowych zagadnieniach życia religijnego, które ujmuje w 4 zasadach: Modlitwa poranna i wieczorna, Niedzielna Msza święta, Posłuszeństwo rodzicom, Codzienna 10-tka różańca. Poszczególne spotkania są związane z tymi obowiązkami. Są one przeplecione spotkaniami dotyczącymi poszczególnych okresów roku liturgicznego.

Drugi zestaw konspektów jest oparty na modlitwie Ojcze Nasz i stara się przybliżyć treść poszczególnych wezwań tej modlitwy.

Trzeci rok formacji, już dla dzieci starszych opiera się na życiorysach świętych. Przypatrując się im, uczymy się od nich, jak kochać Boga i bliźniego.

Konspekty z czwartego roku, przerabiane już z młodzieżą gimnazjalną, koncentrują się na Eucharystii.

Konspekty te mają budowę dość prostą, gdyż poszczególne spotkania prowadzi odpowiednio przygotowana młodzież, a nie ksiądz, czy katecheci. Zasadnicza treść spotkania w grupie jest wprowadzana zawsze przez odpowiedni fragment z Ewangelii. Do jego omówienia służą pytania, pozwalające naprowadzić na poszukiwaną treść. Ubogaceniem są opowiadania i ćwiczenia mające przybliżyć dziecku omawiane treści w sposób bliższy jego psychice.

Korzystając z tych materiałów trzeba mieć świadomość paru spraw. Są to konspekty wypracowane w konkretnej parafii i dla konkretnych grup, a więc odpowiadają na problemy i sprawy które pojawiały się w tym czasie w naszej wspólnocie. Trzeba więc umieć dostosowywać je tak do swoich możliwość jak i potrzeb grupy.

Prezentowane tu pomysły często były czerpane z różnych opublikowanych pomocy katechetycznych, jak i materiały różnych ruchów i wspólnot. Niejednokrotnie jest to uwidocznione przez podanie źródła z którego czerpaliśmy, choć niestety nie zawsze. W trakcie pracy nad spotkaniami nikt nie brał pod uwagę faktu, że będą one szerzej rozpowszechniane, jednak rosnące zapotrzebowanie sprawiło, że zostały one umieszczone w internecie.


Dziecko Boga - Spotkania:

1. Jestem dzieckiem Bożym
3. Moja postawa na modlitwie
5. Żyj Ewangelią
7. Jezus zaprasza na Mszę
9. Pierwszy piątek miesiąca
11. Przemiana serca
13. Daję czas rodzicom
15. Różaniec uczy życia
17. Niepokalane Poczęcie
19. Boże Narodzenie
21. Wielki Piątek
2. Modlitwa
4. Czytaj Ewangelię
6. Msza święta
8. Komunia święta
10. Serce Jezusa
12. Rodzina
14. Różaniec
16. Adwent
18. Boże Narodzenie
20. Wielki Czwartek
22. Zmartwychwstanie

Ojcze Nasz- Spotkania:
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10


Święci - Spotkania:
01 02 03 04


Eucharystia - Spotkania:
01 02 03 04

Poprawiony: sobota, 03 lutego 2018 08:20
 Joomla 1.5 themes, business website host.