Warto wiedzieć

W najbliższych dniach dwóch byłych biskupów anglikańskich zostanie wyświęconych na księży katolickich – podaje The Catholic Herald

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2457033
Start Schola dziecięca
Schola Dziecięca
Wycieczka Scholi i SLO do Rodzinnego Parku Rozrywki NOWA HOLANDIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 czerwca 2018 09:42

Na zakończenie roku szkolnego w podziękowaniu za rok solidnej służby przy ołtarzu Schola i SLO wyjechały w sobotę 16 czerwca na wycieczkę. Tym razem za cel wyjazdu obraliśmy sobie Rodzinny Park Rozrywki NOWA HOLANDIA pod Elblągiem.  Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Byliśmy w tunelu strachu, widzieliśmy magiczny kran, z którego dziwnym trafem płynęła woda, spotkaliśmy na wyspie potworów niesamowite stwory z historii i legend, których nikt nigdy nie widział. Był po drodze park linowy, trampoliny, potężne dmuchańce. Przy dobrej pogodzie posililiśmy się lodami i ruszyliśmy w rejs statkiem po krętych wodnych kanałach Parku. Kapitan stworzył świetną atmosferę, przez co przy śpiewie szant radośnie wpłynęliśmy do portu. Przed nami jeszcze była potężna zjeżdżalnie, wykopywanie dinozaura, ptaszarnia i poszukiwanie grudek złota.

Po czterech godzina świetnej zabawy ruszyliśmy w drogę powrotną. Oczywiście zajechaliśmy jeszcze do McDonalda, by na godzinę 16.30 wrócić do Iławy. Było to naprawdę atrakcyjne zakończenie roku szkolnego.

Walerian Lewko

 

^ Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię ^

 

[Przejdź do strony filmiku]

Poprawiony: wtorek, 19 czerwca 2018 09:58
 
Schola Parafii NP. NMP w Iławie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 03 lutego 2018 07:53

Schola Parafii  NP. NMP w Iławie

Schola Parafii NP NMP w Iławie istnieje od 1993 roku. Została założona przez obecnego ks. Proboszcza (wówczas wikarego) Jerzego Żochowskiego. Do dnia dzisiejszego od początku prowadzona jest przez katechetę Waleriana Lewko. Przez cały ten okres jej działalności prowadzi śpiew na Mszach św.  dla dzieci, Różańcach, Roratach i Drogach Krzyżowych. W scholii śpiewało od 15 do nawet 40 dzieci. Obecnie skład ponownie odnowiony liczy około 25 osób. Od kilku lat wspomaga scholę Pan Robert Zadrożny. Ubarwia pieśni dźwiękami fletów, Fletnią Pana a także instrumentami perkusyjnymi. Wśród dziewcząt śpiewających w scholii mamy też dwie flecistki  (Olę i Zuzię) a także dwie klarnecistki (Irminę i Kasię) rok 2014. Przez lata Scholą opiekowało się wielu kapłanów. Naszymi  opiekunami byli  przez lata Ks. Piotr Bryk, Ks. Andrzej Wach, Ks. Darek Murawski,  Ks. Robert Gubernat. Z księdzem Robertem odbyliśmy wiele wycieczek m.in. do Wilna, Paryża, Berlina i bliżej do Solca Kujawskiego. Z innymi kapłanami  byliśmy także przez lata na wielu wycieczkach, spartakiadach, ogniskach. Zawsze wspólnie spotykamy się  na scholkowej Wigilii, a przed Niedzielą Palmową robimy największą  palmę w mieście. Tworzymy taką scholkową rodzinkę, która stara się swoim śpiewem jak najlepiej służyć parafii. Od września 2014 roku scholą opiekuje się ks. Adrian Woźniak. W 2015 roku wiosną byliśmy z nim i  ministrantami we Wrocławiu, Kurniku i Złotym Stoku. Jesienią 2015 roku liczba dzieci w scholii wzrosła do 40 osób ? tyle też wzięło udział w tradycyjnej scholkowej wigilii w grudniu przed Bożym Narodzeniem. W roku 2016 braliśmy czynny udział w Orszaku Trzech Króli pierwszy raz organizowanym w naszym mieście. Po zakończeniu roku szkolnego 2015/16 w sobotę pojechaliśmy razem ze służbą liturgiczną na wycieczkę do Władysławowa do Ocean Parku. Wszyscy świetnie się bawili. W kolejnym roku opiekunem scholii został Ks. Waldemar Prange. Schola kolejny rok (2017) szła w silnym składzie w swoich błękitnych pelerynach w Orszaku Trzech Króli. Na koniec roku szkolnego 2016/17 wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia do Młynu Wiedzy i dalej do Solca Kujawskiego. W kolejnym roku 17/18 opiekunem dzieci i scholii zostaje ksiądz Tomasz.  Schola w silnym składzie 25 osobowym (czasami 35) upiększa liturgię Mszy dziecięcej i nabożeństw. Na koniec roku 2017 jest na liście zapisanych 37 osób. Na stałe jest z nami oczywiści Pan Robert Zadrożny, który grając na wielu różnych instrumentach ( fletach, flecikach, fletni i bongosie) niesamowicie ubogaca nasz śpiew. Jest też z nami flecistka Zuzanna Rolkowska ? gra z nami i śpiewa.

Wszystkie dzieci mające ochotę z nami pośpiewać zapraszamy. Próby scholii w każdą niedzielę o godzinie 9.45 w salkach parafialnych. Śpiewamy na Mszy dziecięcej o godzinie 10.45.

Walerian Lewko

 

^ Aby zobaczyć galerię kliknij na zdjęcie ^

 

[Kliknij, aby zobaczyć film]

Poprawiony: sobota, 03 lutego 2018 10:09
 Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Modlitewne S.O.S

Potrzebujesz modlitwy? Wejdź.
Reklama

Czytania liturgiczne

Reklama