Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Schola dziecięca
Schola Dziecięca
Schola Parafii NP. NMP w Iławie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 03 lutego 2018 07:53

Schola Parafii  NP. NMP w Iławie

Schola Parafii NP NMP w Iławie istnieje od 1993 roku. Została założona przez obecnego ks. Proboszcza (wówczas wikarego) Jerzego Żochowskiego. Do dnia dzisiejszego od początku prowadzona jest przez katechetę Waleriana Lewko. Przez cały ten okres jej działalności prowadzi śpiew na Mszach św.  dla dzieci, Różańcach, Roratach i Drogach Krzyżowych. W scholii śpiewało od 15 do nawet 40 dzieci. Obecnie skład ponownie odnowiony liczy około 25 osób. Od kilku lat wspomaga scholę Pan Robert Zadrożny. Ubarwia pieśni dźwiękami fletów, Fletnią Pana a także instrumentami perkusyjnymi. Wśród dziewcząt śpiewających w scholii mamy też dwie flecistki  (Olę i Zuzię) a także dwie klarnecistki (Irminę i Kasię) rok 2014. Przez lata Scholą opiekowało się wielu kapłanów. Naszymi  opiekunami byli  przez lata Ks. Piotr Bryk, Ks. Andrzej Wach, Ks. Darek Murawski,  Ks. Robert Gubernat. Z księdzem Robertem odbyliśmy wiele wycieczek m.in. do Wilna, Paryża, Berlina i bliżej do Solca Kujawskiego. Z innymi kapłanami  byliśmy także przez lata na wielu wycieczkach, spartakiadach, ogniskach. Zawsze wspólnie spotykamy się  na scholkowej Wigilii, a przed Niedzielą Palmową robimy największą  palmę w mieście. Tworzymy taką scholkową rodzinkę, która stara się swoim śpiewem jak najlepiej służyć parafii. Od września 2014 roku scholą opiekuje się ks. Adrian Woźniak. W 2015 roku wiosną byliśmy z nim i  ministrantami we Wrocławiu, Kurniku i Złotym Stoku. Jesienią 2015 roku liczba dzieci w scholii wzrosła do 40 osób – tyle też wzięło udział w tradycyjnej scholkowej wigilii w grudniu przed Bożym Narodzeniem. W roku 2016 braliśmy czynny udział w Orszaku Trzech Króli pierwszy raz organizowanym w naszym mieście. Po zakończeniu roku szkolnego 2015/16 w sobotę pojechaliśmy razem ze służbą liturgiczną na wycieczkę do Władysławowa do Ocean Parku. Wszyscy świetnie się bawili. W kolejnym roku opiekunem scholii został Ks. Waldemar Prange. Schola kolejny rok (2017) szła w silnym składzie w swoich błękitnych pelerynach w Orszaku Trzech Króli. Na koniec roku szkolnego 2016/17 wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia do Młynu Wiedzy i dalej do Solca Kujawskiego. W kolejnym roku 17/18 opiekunem dzieci i scholii zostaje ksiądz Tomasz.  Schola w silnym składzie 25 osobowym (czasami 35) upiększa liturgię Mszy dziecięcej i nabożeństw. Na koniec roku 2017 jest na liście zapisanych 37 osób. Na stałe jest z nami oczywiści Pan Robert Zadrożny, który grając na wielu różnych instrumentach ( fletach, flecikach, fletni i bongosie) niesamowicie ubogaca nasz śpiew. Jest też z nami flecistka Zuzanna Rolkowska – gra z nami i śpiewa.

Wszystkie dzieci mające ochotę z nami pośpiewać zapraszamy. Próby scholii w każdą niedzielę o godzinie 9.45 w salkach parafialnych. Śpiewamy na Mszy dziecięcej o godzinie 10.45.

Walerian Lewko

 

^ Aby zobaczyć galerię kliknij na zdjęcie ^

 

[Kliknij, aby zobaczyć film]

Poprawiony: sobota, 03 lutego 2018 10:09
 


Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

 

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na poniedziałek, 21 maja 2018

    Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

    (Rdz 3, 9-15. 20)
    Gdy Adam zjadł owoc z drzewa zakazanego, Pan Bóg zawołał na niego i zapytał go: „Gdzie jesteś?” On odpowiedział: „Usłyszałem Twój...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama