Warto wiedzieć

26 października 1954 - w Warszawie utworzono Chrześcijańską Akademię Teologiczną,

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211772
Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
Ogłoszenia IV niedziela wielkiego Postu PDF Drukuj Email

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1W naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 i 17:30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a dziś o godz. 17:30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Parafian, szczególnie „zabieganych” do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych, zachęcamy.

 

2W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

3Bractwo Św. Jana Pawła II działające przy naszej parafii zaprasza na spotkanie modlitewne w obronie świętości Jana Pawła II. Spotkanie odbędzie się 25 marca o godz. 15:00 nad Jeziorakiem przy Krzyżu (w pobliżu kina).

4. Uroczystość  Zwiastowania Pańskiego będziemy przeżywali w sobotę, 25 marca. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani w przedsionku kościoła mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji.

5. Parafia św. Andrzeja Boboli zaprasza do wzięcia udziału w drodze Krzyżowej poświęconej Św. Janowi Pawłowi II. Droga Krzyżowa wyruszy 31 marca o godz. 17.30 spod Kościoła św. Andrzeja Boboli.

 

6Zaś nasza parafia dnia 24 marca /piątek/ organizuje już V Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 20:00. Długość trasy 40 km. Szczegóły na plakacie.

7Za tydzień zbiórka na tacę przeznaczona będzie na Elbląskie Seminarium Duchowne.

8. Do piątkowego sprzątania kościoła poprosimy mieszkańców z ulic: Brzozowej i Żeromskiego.

9. Jest nowy nr Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Zachęcamy rodziców i dziadków do nabywania i wdrażania w czytanie prasy katolickiej już od najmłodszych lat. Natomiast tradycyjny  GN wprowadza nas w kolejny uczynek co do duszy. Jest to „Strapionych pocieszać”. A szczególnie godny przeczytania jest artykuł „Fałsz i manipulacja”. Spotykamy się z medialnym, fałszywym obrazem działań kardynała Karola Wojtyły tworzonym przez jego przeciwników i oskarżycieli. Z artykułu dowiemy się o licznych przekłamaniach i manipulacjach.

10. Za tydzień rozpoczynamy nasze Wielkopostne Rekolekcje. A o godz. 16:00 przy naszym kościele odbędzie się wielkie plenerowe misterium pasyjne z udziałem 30-to osobowej grupy aktorów. Zapraszamy do obejrzenia na żywo tego widowiska.

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 543

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama