Warto wiedzieć

W najbliższych dniach dwóch byłych biskupów anglikańskich zostanie wyświęconych na księży katolickich – podaje The Catholic Herald

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2513550
Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
Ogłoszenia IV niedziela zwykła PDF Drukuj Email

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

1W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7:00,11:00 i 18:00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. Z racji pierwszego piątku miesiąca, okazja do spowiedzi świętej od 17:15.

 

2W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

Sprzątanie kościoła powierzamy Parafianom z ul. Krl. Jadwigi i Jagiełły.

 

3Plan kolędy:

Poniedziałek(29.01) – ul.Krl.Jadwigi od 1 do 9 oraz nr 28,30.

Wtorek(30.01) dokończenie ul.Krl.Jadwigi

Środa(31.01) – ul.Woj.Polskiego 2a,b,d,e,f,10,22,22a,b,c

Czwartek(01.02) – ul. Woj.Polskiego 1,3,5,7,6a,b,c,8,9,9a

Piątek(02.02) – dokończenie ul. Woj.Polskiego.

Sobota(03.02) – od godz.15:00 ul.Kopernika.

Niedziela(04.02) od 15:00 ul.Sobieskiego nr parzyste

Poniedziałek(05.02) – ul.Sobieskiego nr nieparzysate

 

W tym dniu zakończymy tegoroczną wizytę duszpasterską. Już dziś serdecznie dziękujemy za wszystkie spotkania i rozmowy, które odbyliśmy. Dziękujemy za Waszą, Drodzy Parafianie, otwartość i życzliwość. Prosimy również o zgłoszenie się tych, którzy życzą sobie odwiedzin kapłana z błogosławieństwem i modlitwą. Być może kogoś nie było podczas kolędy lub my sami przez nie uwagę opuściliśmy.

4Nowy nr GN: ”Bolesna lista”. Prawie 5 tys. osób oddało życie za Chrystusa w minionych dwunastu miesiącach. Drugi artykuł: „Europejczyków nawracać”. Afrykańscy księża przybywają do Europy, by na nowo ją chrystianizować. I ostatni: „Polak wśród trędowatych” Ks. Adam Wiśniewski założył w Indiach założył ośrodek dla trędowatych, który istnieje od 55 lat. Do nabycia jest również Mały Gość Niedzielny z ciekawąl wkładką.

W przedsionku do wzięcia bezpłatne „Dobre Nowiny”.

5. Zmarli:                                                                             Irena Wstawska, Grzegorz Lingo.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

W środę, 31 stycznia – św. Jan Bosko, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży i wybitny pedagog XIX wieku, który całe życie poświęcił trosce o młodych.

W sobotę, 3 lutego – św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje potężne orędownictwo w chorobach gardła.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 568

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama