Warto wiedzieć

Św. Wincenty Ferreriusz urodził się ok. 1350 r. w Walencji (Hiszpania) w rodzinie notariusza. W roku 1367 wstąpił do dominikanów. W rok potem złożył śluby zakonne. Studiował filozofię, teologię i logikę w Walencji, Barcelonie i Leridzie, gdzie zdobył tytuł doktora

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211792
Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
Ogłoszenia V niedziela wielkanocna PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni.

W tym dniu obchodzić będziemy 78-ą rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. W naszym kościele o godz. 11:00 razem z przedstawicielami gminy, samorządowcami, posłami, służbami mundurowymi i przedstawicielami organizacji kombatanckich będziemy sprawować uroczystą Eucharystię, dziękując Bogu za odzyskaną wolność a wszystkich poległych polecimy Bożemu miłosierdziu. Niech i Was w tym dniu nie zabraknie na tej Mszy św., bo pokój nie jest czymś trwałym i zawsze powinniśmy Boga prosić o ten dar.

 

2. Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

 

3Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.45 poświęcenie książeczek.  A o godz. 16.30 ostatnie spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

W tym dniu ofiary złożone na tacę przeznaczymy na Elbląskie Seminarium Duchowne.

4Nowy GN dociera do nas z następującymi propozycjami: Artykuł pierwszy „Najlepszy prezent na czasie: Jezus. Czy da się dziś zorganizować Pierwszą Komunię tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła istoty: czyli spotkania z Bogiem? Drugi artykuł: „Ksiądz uratował mój dom”. Widok strażaka oznacza, że nadchodzi pomoc. Jeśli strażakiem jest ksiądz, to może pomóc nawet tam, gdzie nikt inny pomóc już nie potrafi. Artykuł trzeci: „Spowiedź generalna”. Czy warto taką spowiedź przeżyć? Jak się do niej przygotować?

5. Zmarli: Tadeusz Kłosowski, Eugeniusz Dejneka.

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 543

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama