Warto wiedzieć

26 października 1954 - w Warszawie utworzono Chrześcijańską Akademię Teologiczną,

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2513556
Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
Ogłoszenia PDF Drukuj Email

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie medytacji chrześcijańskiej.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 17:30 i wsłuchujemy się w pasyjne rozważania, oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 17:00, dla młodzieży i dla dorosłych o godz. 17:30.

3. Nasza parafia organizuje VI Ekstremalną Drogę Krzyżową w najbliższy piątek. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 20:00 w Kościele. Hasło tegorocznej edycji to słowa Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać". Długość trasy: 40 km. Przewidywany czas przejścia trasy: ok. 10 godzin. Informacje także na plakacie.

4. W piątek 15.03 wraz z Wojownikami Maryi zapraszamy na Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski. Jest to wydarzenie modlitewne oparte na modlitwie pokutnej. Rozpoczęcie o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. W programie spotkania wszystkie części Różańca a na zakończenie Msza Św. w intencji Ojczyzny.

5. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczymy na nasze Elbląskie Seminarium Duchowne. Również za tydzień o godz. 16.30 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

6. Za tydzień rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je ks.Mateusz Kielarski z Warszawy.

7. Parafia św. Andrzeja Boboli w Iławie zaprasza na "Drogę Krzyżową śladami Jana Pawła II" Droga Krzyżowa odbędzie się 22 marca. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń.

8. Nowy nr GN zachęca nas do czytania następującymi artykułami: Pierwszy: „Opadanie fusów”. O tym czy warto walczyć z rozproszeniami, które bombardują nas podczas modlitwy? Drugi:”Co z tą kremacją? Jakie są zalecenia kościoła wobec pochówku osób zmarłych.

Trzeci: „Eliksir młodości?” Jak zostać młodym dziewięćdziesięciolatkiem?

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 568

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama