Warto wiedzieć

Św. Wincenty Ferreriusz urodził się ok. 1350 r. w Walencji (Hiszpania) w rodzinie notariusza. W roku 1367 wstąpił do dominikanów. W rok potem złożył śluby zakonne. Studiował filozofię, teologię i logikę w Walencji, Barcelonie i Leridzie, gdzie zdobył tytuł doktora

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211671
Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
Ogłoszenia XI niedziela PDF Drukuj Email

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

1Przez codzienny udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

 

2Jutro o godz. 12:00 w naszej świątyni kapłani z roku ks. Proboszcza odprawią dziękczynną Mszę św. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy.

3Piątkowe sprzątanie kościoła powierzamy mieszkańcom ul. Kopernika.

 

4.  W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

 

5Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 09.07.2023. Szczegóły dotyczące pielgrzymki jak i zapisów podane są w gablocie ogłoszeń.

6. W niedzielę 25 czerwca ulicami Iławy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Start Marszu odbędzie się ok. godz. 14:oo z placu przy "czerwonym kościele".

7. Ks. Michał Mirowski z Kamieńca organizuje wycieczkę autokarową do Wiednia i Pragi w dniach 31 lipca - 4 sierpnia br.

 

8U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.

9. Nowy nr GN. Artykuł pierwszy: „Pornografia obowiązkowa w hiszpańskich szkołach”. Drugi:  ”Mistyk ćwiczący serca”. Okazuje się, że o.Kasper Drużbicki, jezuita, był jedną z osób, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju kultu Jezusowego Serca na ziemiach polskich. Trzeci: „To proste”. Tak, to piękny artykuł o Br.Albercie Chmielowskim, którego dewizą było: „Nisko siadać, mało jadać, dużo robić, mało gadać”.

Do nabycia mamy też Małego Gościa Niedzielnego z turystycznymi podpowiedziami dla dzieci. M.in. dowiadujemy się tam, że w Bydgoszczy istnieje Muzeum Mydła i Historii brudu. A w Łowiczu Muzeum Guzików.

 

 

10Zmarli Agnieszka Jursza, Urszula Szulc.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 543

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama