Warto wiedzieć

W najbliższych dniach dwóch byłych biskupów anglikańskich zostanie wyświęconych na księży katolickich – podaje The Catholic Herald

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211681
Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
Ogłoszenia XXI niedziela zwykła PDF Drukuj Email

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

1Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz.17:00 do 18:00, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

 

2W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. W naszym kościele uroczysta Msza św. z udziałem lokalnych władz o godz. 11:00. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna. Prosimy o Waszą obecność!!!

 

3Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele. Niech to będzie okazja do oddania wszystkich naszych codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej Niebieskiej Matce.

 

4Przed południem udamy się do naszych chorych. Ks. Maciej przejmuje chorych po ks. Tomaszu i Pawle. Zatem prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu. W zakrystii lub biurze parafialnym możemy zgłaszać nowych chorych z naszych rodzin, którzy pragną skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania z racji zbliżającej się pierwszej soboty miesiąca, a którzy sami nie mogą przybyć do kościoła.

 

5.  Nowy nr GN otwiera nam możliwość poszerzenia czytelniczych horyzontów. Artykuł pierwszy: ”Dośćudawania”. To o zmaganiach z nałogiem alkoholizmu. Sposobach wyjścia i pomocy w uzależnieniu. Drugi: „Nie ma jak u mamy”. Ikonę z najsłynniejszego polskiego sanktuarium znajdziemy w setkach tysięcy polskich domów. Czy my dobrze  znamy to sanktuarium? I trzeci: „Z dzieckiem na łączach”. To o bezpieczeństwie dzieci w internecie i budowaniu relacji, które najlepiej chronią przed sieciowymi pułapkami”.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 543

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama