Warto wiedzieć

Wśród ponad 1,7 tys. polskich misjonarzy są też paulini. Posługują w Kamerunie i RPA, gdzie nad rzeką Umzimkulu u podnóża Gór Smoczych znajduje się afrykańska Częstochowa - Centocow. W Zakonie Paulinów są już rdzenne powołania z Afryki.

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211689
Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
Ogłoszenia XXII niedziela zwykła PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXII Niedziela Zwykła

1. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. W piątek sprzątanie powierzamy mieszkańcom z ul. Grunwaldzkiej.

3. W niedzielę (za tydzień) odbędzie się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, polskiej rodziny z Markowej, która została zamordowana przez niemieckich okupantów za ukrywanie w swoim domu Żydów.

4. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Msza św. dla uczniów klas pierwszych oraz klas starszych wraz z poświęceniem tornistrów i plecaków najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.45. Zapraszamy!

5. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 13.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Prowadzone będą zapisy. Przygotowanie do bierzmowania rozpoczynają uczniowie klas 8 szkoły podstawowej i pierwszej szkoły ponadpodstawowej.

6. Również za tydzień o godz. 16.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

7. Budynek przy torach po wielu latach opuszcza Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej. Cięcie kosztów to usłyszana przez nas przyczyna odejścia.

Parafia jest w stanie ten budynek wynająć. Powierzchnia użytkowa to 300m2. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.

8. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze: „Religia w oczy kole”. W Polsce są środowiska, którym szkolna religia przeszkadza, ale to nie znaczy, że nie jest potrzebna; Artykuł drugi: „Czego nie rozumieją aktywiści z ruchu ekologów, klimatystów? I trzeci: „Warto było ryzykować”. Wiedziała, że 12 lat przesiedział za kratkami, był uzależniony od narkotyków, pochodził z rozbitej rodziny. Czy nie bała się zaryzykować?

9. Sakrament małżeństw przyjęli: Kamil Jendraszek i Michalina Klinicka oraz Błażej Łukaszewski i Anna Polito.

10. Zmarli: Wiesława Rutyna, Jerzy Boberek, Zbigniew Rygielski.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 543

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama