Warto wiedzieć

W najbliższych dniach dwóch byłych biskupów anglikańskich zostanie wyświęconych na księży katolickich – podaje The Catholic Herald

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2513529
Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
Ogłoszenia PDF Drukuj Email

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 

1. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje. Niech ta intencja towarzyszy nam podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie członków Żywego Różańca.

2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja o godz.11:00, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski a także z okazji 79-tej rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Dołączą do nas władze gminne, poczty sztandarowe, dyrekcje szkół, uczniowie.

3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4. Nowy nr GN wciąga nas w czytanie. Pierwszy artykuł: „Matka dla narodu”. Jasna Góra jest miejscem, które polecamy każdemu, kto zmaga się z nieustannym smutkiem”. Drugi: „Czuwaj ze Mną”. Dobrze, że w Polsce rośnie liczba miejsc, gdzie można adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie” przez cały dzień. I trzeci: „Chcę tego, co ma kościół”. To o nawróconych wielkich postaciach. Uświadamiają nam, jakie skarby mamy w kościele i jak wiele otrzymaliśmy.

5. Za tydzień zbiórka na Elbląskie Seminarium Duchowne.

6. Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym Józef organizuje pielgrzymkę autokarową na Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie na Jasnej Górze, w Sobotę 18 maja. Wyjazd autokarem sprzed Białego Kościoła, w nocy z piątku na sobotę o godzinie 1:00, powrót do Iławy w sobotę około godz. 23. Koszt 100 zł. Szczegóły na plakacie.

7. Zmarłą: Ludwika Słabuszewską polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 6 maja – św. św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.

W środę, 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron naszej ojczyzny, który stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 568

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama