Warto wiedzieć

Wśród ponad 1,7 tys. polskich misjonarzy są też paulini. Posługują w Kamerunie i RPA, gdzie nad rzeką Umzimkulu u podnóża Gór Smoczych znajduje się afrykańska Częstochowa - Centocow. W Zakonie Paulinów są już rdzenne powołania z Afryki.

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211061
Start Aktualności
Migawki
Syria PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 marca 2021 07:36

Najwyższą cenę za dekadę wojny płacą w Syrii kobiety i dzieci. Zagrożona jest nie tylko teraźniejszość, ale i przyszłość tego kraju.

Więcej…
 
Nowogród Wielki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 marca 2021 07:35

Po 25 latach starań i ciągle ponawianych próśb wspólnota katolicka w Nowogrodzie Wielkim na północy Europejskiej Części Rosji odzyskała kościół św. Apostołów Piotra i Pawła – podano na stronie archidiecezji Matki Bożej w Moskwie.

Więcej…
 
53 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 marca 2021 07:34

Franciszek zaaprobował wskazanie archidiecezji Quito (Ekwador), jako siedziby 53 Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, który odbędzie się w 2024 roku, z okazji 150. rocznicy poświęcenia tego szlachetnego kraju Najświętszemu Sercu Jezusa.To wielkie zgromadzenie kościelne ukaże owocność Eucharystii dla ewangelizacji

Więcej…
 
Liban PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 marca 2021 09:37

Chrześcijanie masowo uciekają z Libanu – ostrzega ks. Jad Chlouk, proboszcz maronickiej katedry w Bejrucie. Podkreśla on, że każdy z libańskich chrześcijan co tydzień traci co najmniej jednego czy dwóch przyjaciół. Jego zdaniem sytuacja jest dramatyczna. Swojej przyszłości w tym kraju nie widzą już nie tylko młodzi,

Więcej…
 
Eutanazja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 marca 2021 09:36

Trybunał Konstytucyjny Portugalii uznał w poniedziałek, że przyjęta 29 stycznia przez parlament tego kraju ustawa legalizująca eutanazję jest niezgodna z ustawą zasadniczą. 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 48

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama