Warto wiedzieć

Św. Wincenty Ferreriusz urodził się ok. 1350 r. w Walencji (Hiszpania) w rodzinie notariusza. W roku 1367 wstąpił do dominikanów. W rok potem złożył śluby zakonne. Studiował filozofię, teologię i logikę w Walencji, Barcelonie i Leridzie, gdzie zdobył tytuł doktora

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211219
Start Aktualności
Migawki
Bangladesz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 29 marca 2021 06:39

Dramatycznie pogorszyła się sytuacja kobiet w ciąży i dzieci, po tym jak makabryczny pożar spustoszył obóz dla uchodźców w Bangladeszu. Mieszkają w nim przedstawiciele mniejszości muzułmańskiej Rohingya, którzy uciekli przed prześladowaniami z sąsiedniej Mjanmy.

Więcej…
 
Jezuita przetrzymywany w więzieniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 29 marca 2021 06:37

Trybunał Nadzwyczajny Indyjskiej Agencji Antyterrorystycznej ponownie odrzucił wniosek prawników o zwolnienie za kaucją sędziwego jezuity o. Stana Swamy’ego, który przetrzymywany jest w więzieniu pod zarzutem podburzania do buntu i utrzymywania kontaktów z maoistowskimi rebeliantami.

Więcej…
 
Mozambik PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 29 marca 2021 06:36

W Mozambiku  sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna. Od ubiegłego czwartku nasiliła się ofensywa islamistycznego ugrupowania Ansar al-Sunna. Tym razem celem ataku są miasta Manguna i Palma. Ministerstwo obrony ogłosiło, że zabiega o zawieszenie broni. Przyznaje zarazem, że nie potrafi oszacować liczby ofiar ostatniego ataku.

Więcej…
 
Billboard pro-life PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 29 marca 2021 06:35

Fundacja SMS z Nieba, znana z akcji charytatywnych oraz rekolekcji na Stadionie Narodowym, przygotowała największy billboard z przesłaniem pro-life. Stanął on przy jednej z najruchliwszych tras w Polsce - autostradzie A2 niedaleko Grodziska Mazowieckiego.

Więcej…
 
Ingres Bp Damiana Bryla PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 29 marca 2021 06:33

Bp Damian Bryl odbył 27 marca ingres do katedry św. Mikołaja w Kaliszu.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 48

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama