Warto wiedzieć

Wśród ponad 1,7 tys. polskich misjonarzy są też paulini. Posługują w Kamerunie i RPA, gdzie nad rzeką Umzimkulu u podnóża Gór Smoczych znajduje się afrykańska Częstochowa - Centocow. W Zakonie Paulinów są już rdzenne powołania z Afryki.

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211224
Start Aktualności
Migawki
52 sympozjum Józefologiczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 kwietnia 2021 06:35

W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbędzie się w najbliższy piątek 52. Sympozjum Józefologiczne pt. „Rok Świętego Józefa w Kościele katolickim”. Początek o godz. 9.40. W programie – jak pisze Małgorzata Bochenek - kilka ciekawych prelekcji. Sympozjum zakończy Eucharystia sprawowana

Więcej…
 
Narodowe czytanie Piśma Świętego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 kwietnia 2021 06:41

W najbliższą niedzielę, 18 kwietnia, po raz piąty odbędzie się narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wydarzenie, które honorowym patronatem objęli przewodniczący KEP i premier RP, będzie początkiem 13. Tygodnia Biblijnego, któremu w tym roku towarzyszą słowa: “Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

Więcej…
 
Izrael otwiera się na turystykę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 kwietnia 2021 06:40

W 13 miesięcy po zamknięciu granic Izraela dla cudzoziemców władze tego kraju zapowiadają stopniowe otwieranie swego kraju dla turystyki. Ministerstwa zdrowia i turystyki zapowiedziały, że od 23 maja będą możliwe przyjazdy zaszczepionych turystów z zagranicy. Związane z tym szczegóły zostaną podane w późniejszym okresie.

Więcej…
 
s. Laura Mainetti PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 kwietnia 2021 06:39

Włosi odkrywają postać siostry Laury Mainetti, zamordowanej 21 lat temu przez nastoletnie satanistki. Jej beatyfikacja odbędzie się 6 czerwca na stadionie miejskim w Chiavennie, gdzie zakonnica pracowała z młodzieżą i została bestialsko zamordowana. „Ta męczeńska śmierć była ukoronowaniem jej całego życia

Więcej…
 
Otwarcie Muzeów Watykańskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 kwietnia 2021 06:37

W obecnej sytuacji obostrzeń sanitarnych nie można odwiedzać Muzeów Watykańskich, co zawsze było wielką atrakcją dla pielgrzymów i turystów. Na poniedziałek, 3 maja zostało zapowiedziane ponowne ich otwarcie dla publiczności.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 48

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama