Warto wiedzieć

Wśród ponad 1,7 tys. polskich misjonarzy są też paulini. Posługują w Kamerunie i RPA, gdzie nad rzeką Umzimkulu u podnóża Gór Smoczych znajduje się afrykańska Częstochowa - Centocow. W Zakonie Paulinów są już rdzenne powołania z Afryki.

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211226
Start Aktualności
Migawki
Zmarł ks. Edward Brzostowski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 maja 2021 06:46

W wieku 89 lat zmarł 23 kwietna w Domu Seniora diecezji Sens et Auxerre w wschodniej Francji zasłużony dla rozwoju chrześcijaństwa w Japonii ks. Edward Brzostowski. Był nie tylko znanym i cenionym misjonarzem i społecznikiem, ale także – chociaż urodził się na obczyźnie – gorącym polskim patriotą, który we wszystkich swoich licznych książkach oraz w kazaniach i konferencjach podkreślał swe narodowe korzenie.

 
Śp. Nadia Munari PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 maja 2021 06:45

50-letnia Nadia De Munari od 26 lat pracowała w Peru jako misjonarka Dzieła Mato Grosso. Wcześniej posługiwała także w Ekwadorze. Z wykształcenia była nauczycielką. W ostatnim czasie prowadziła sześć przedszkoli i szkołę podstawową, do których uczęszcza ponad 500 ubogich dzieci.

Więcej…
 
o. Gregor Mendel OSA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 maja 2021 06:43

Brno na czeskich Morawach przygotowuje się do jubileuszowych obchodów 200. rocznicy urodzin przyrodnika i zakonnika ojca Gregora Mendla OSA (1822-1884). Prekursor genetyki był opatem zakonu augustianów w Brnie. Radio Praga poinformowało 1 maja, że „ojcu genetyki”, który tam rozwinął swoją teorię dziedziczenia (zasady Mendla), miasto poświęci 2022 rok.

Więcej…
 
Papież modli się za dotkniętych Covidem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 maja 2021 06:42

Wiele osób bezpośrednio dotkniętych przez Covid-19, zmarli i ich rodziny, ci, którzy żyją w niepewności, lekarze i pielęgniarki, naukowcy i wolontariusze, ale także bezrobotni, kobiety, które ucierpiały z powodu przymusowego zamknięcia, i ci, którzy stracili nadzieję: w intencji ich wszystkich modlił się 1 maja w Bazylice Watykańskiej papież Franciszek.

 
Wielkanoc u wiernych obrządków wschodnich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 maja 2021 06:41

Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich, w tym grekokatolicy, rozpoczęli  obchody Wielkiej Nocy. W tym roku Kościoły wschodnie świętują Wielkanoc miesiąc po Kościele rzymskokatolickim. Przez cały tydzień trwać będzie oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, tzw. Jasny Tydzień.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 48

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama