Warto wiedzieć

26 października 1954 - w Warszawie utworzono Chrześcijańską Akademię Teologiczną,

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211093
Start Aktualności
Migawki
Stolica Appostolska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 02 marca 2022 08:04

Stolica Apostolska wyraziła gotowość mediacji i ułatwienia negocjacji między Rosją a Ukrainą. Poinformował o tym watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolin

Więcej…
 
Polska pomaga PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 lutego 2022 11:32

Przed wojną może uciec nawet 5 milionów Ukraińców. Większość z nich pomoc otrzyma w Polsce.

 
Papież Franciszek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 lutego 2022 11:31

O tym, jak ogromnym niepokojem napełnia Ojca Świętego inwazja Rosji na Ukrainę, świadczy fakt, że w piątek osobiście udał się do ambasady Federacji Rosyjskiej przy Stolicy Apostolskiej. Papież odbył też rozmowę telefoniczną z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Wyraził głęboki ból z powodu tragicznych wydarzeń rozgrywających się na Ukrainie.

 
Niepokalanów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 lutego 2022 11:30

Wielka modlitwa o pokój i Boże błogosławieństwo dla Polski popłynęła z Niepokalanowa oraz 650 miejsc w naszej Ojczyźnie oraz za granicą.

 
Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 maja 2021 06:47

Kościół w Polsce 3 maja obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która została ustanowiona przez papieża Benedykta XV w 1920 r. na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości. Uroczystość ta – głęboko zakorzeniona w naszej historii - nawiązuje do Ślubów Lwowskich króla Jana Kazimierza z 1656 r., Konstytucji 3 maja oraz oddania Polski pod opiekę Maryi po uzyskaniu niepodległości.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 48

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama