Warto wiedzieć

26 października 1954 - w Warszawie utworzono Chrześcijańską Akademię Teologiczną,

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211233
Start Aktualności
Migawki
Franciszkanki służebnice krzyża PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 02 marca 2022 14:30

Kiedy wyją syreny, każdy musi jak najszybciej biec do schronu. Bierzemy z kaplicy Najświętszy Sakrament i schodzimy na korytarz na najniższym piętrze domu – bo nie mamy piwnicy. Modlimy się. Po alarmie wychodzimy na ulicę

Więcej…
 
Kościół pomaga PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 02 marca 2022 08:11

Wszystkie zakony pomagają ludziom w bardzo różny sposób – na przykład uruchamiając swoje kontakty, by za granicą znaleźć tymczasowy dom dla emigrantów z Ukrainy. - Już w pierwszym dniu wojny na Ukrainie spotkało się kilkudziesięciu kapłanów, w większości z Kijowa, na ZOOM-ie pod przewodnictwem bp. Witalija Krywyckiego SDB, pasterza diecezji kijowskożytomierskiej. To było wielkie umocnienie, a zarazem wzruszające spotkanie.

Poprawiony: środa, 02 marca 2022 08:13
Więcej…
 
Post w intenci Ukrainy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 02 marca 2022 08:08

Ojciec Święty Franciszek ogłosił Środę Popielcową dniem postu w intencji pokoju na Ukrainie i świecie. - W szczególny sposób zachęcam wierzących, aby w tym dniu intensywnie oddali się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny - powiedział Papież.

Więcej…
 
Bilans walk PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 02 marca 2022 08:07

W wyniku rosyjskich ataków rannych zostało 1684 cywilów, w tym 116 dzieci. Komisarz ONZ ds. praw człowieka Michelle Bachelet w czasie sesji otwierającej obrady Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie podkreśliła, że liczba ofiar śmiertelnych wśród osób cywilnych może być znacznie wyższa niż oszacowano.

Więcej…
 
Świat modli się za Ukrainę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 02 marca 2022 08:05

Mieszkańcy portugalskiej Fatimy zorganizowali w niedzielę procesję modlitewną w intencji zakończenia wojny na Ukrainie. Wzięli w niej udział przedstawiciele mniejszości ukraińskiej w Portugalii. W niedzielę zakończył się też w Portugalii tydzień modlitw o pokój na Ukrainie.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 48

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama