Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Koło Przyjaciół Radia Maryja
Koło Przyjaciół Radia Maryja

Koło Przyjaciół Radia Maryja

Opiekun duchowy -  ks. Jerzy Kijkowski

Animator i odpowiedzialna za działalność koła  -  Stefania Paśko

PREAMBUŁA

Koło Przyjaciół Radia Maryja działa w naszej parafii od 14 lat.

Celem tej formacji jest „odmieniać oblicze Ziemi” – znaczy to wycisnąć na niej pieczęć wierności Chrystusowi, zabiegać by była ona coraz  bardziej   Boża  i  ludzka.

Papież Jan Paweł II postawił przed nami zadania, mówił: „nasza Ziemia, nasza Ojczyzna potrzebuje ciągle odnowy, musi każdego dnia rodzić się do nowego, lepszego życia”. Odpowiadając na apel Jana Pawła II całym sercem włączyliśmy się do realizacji tego zadania. Działanie to jednak wymaga szeroko otwartych oczu i wspaniałomyślnego serca. Trzeba się rozejrzeć dobrze dookoła siebie, wyjść poza krąg własnych spraw – z pracowicie budowanej twierdzy egoizmu i wygody. Jako katolicy jesteśmy stale wzywani do czuwania i nadsłuchiwania jak ewangeliczne panny z lampami.  Wzorem dla nas jest Maryja, która czuwała i rozważała sprawy w swoim sercu. My też musimy patrzeć, oceniać i  działać. Ojciec Tadeusz Rydzyk – dyrektor Radia Maryja i inicjator Dzieł powstałych przy tym Radiu określa to słowami: informacja, formacja, akcja. Jest w tym powiedzeniu logiczny związek – bo bez dobrej, prawdziwej informacji nie można mieć właściwej formacji, a bez odpowiedniej formacji nie sposób podjąć owocnego, moralnie zdrowego działania.

Dzieło odnawiania oblicza Ziemi potrzebuje gorących serc i otwartych głów. Czytelnym znakiem odnawiania oblicza Ziemi jest twórcza obecność Rodziny Radia Maryja w życiu każdej parafii. Odnawiają oblicze Ziemi młodzi i zupełnie mali. Każdy nowy brat czy siostra pozyskani dla Chrystusa to nowi robotnicy trudzący się nad odnawianiem oblicza Ziemi. Odnowić oblicze Ziemi może tylko „nowych ludzi plemię” –przemienionych przez łaskę Bożą, siejących miłość i dobro. Każdy może mieć w tym swój udział przez modlitwę, czyny dobroci, zaangażowanie się w dzieło nowej ewangelizacji.

Przed wszystkimi parafianami i nie tylko - drzwi naszego Koła są otwarte.

Zapraszamy do współpracy!!!!!!

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu Autor Odsłony
1 PROGRAM DZIAŁANIA KOŁA PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA Administrator 923

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na środę, 14 listopada 2018

    Środa XXXII tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie dowolne błogosławionej Marii Luizy Merkert, dziewicy

    (Tt 3,1-7)

    Najmilszy: Przypominaj wszystkim, że powinni podporządkować się zwierzchnim władzom, słuchać ich i okazywać gotowość do wszelkiego dobrego...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama