Warto wiedzieć

W najbliższych dniach dwóch byłych biskupów anglikańskich zostanie wyświęconych na księży katolickich – podaje The Catholic Herald

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2456975
Start Koło Przyjaciół Radia Maryja
Koło Przyjaciół Radia Maryja

Koło Przyjaciół Radia Maryja

Opiekun duchowy -  ks. Damian Papierowski

Animator i odpowiedzialna za działalność koła  -  Stefania Paśko

PREAMBUŁA

Koło Przyjaciół Radia Maryja działa w naszej parafii od 1996 roku.

Celem tej formacji jest ?odmieniać oblicze Ziemi? ? znaczy to wycisnąć na niej pieczęć wierności Chrystusowi, zabiegać by była ona coraz  bardziej   Boża  i  ludzka.

Papież Jan Paweł II postawił przed nami zadania, mówił: ?nasza Ziemia, nasza Ojczyzna potrzebuje ciągle odnowy, musi każdego dnia rodzić się do nowego, lepszego życia?. Odpowiadając na apel Jana Pawła II całym sercem włączyliśmy się do realizacji tego zadania. Działanie to jednak wymaga szeroko otwartych oczu i wspaniałomyślnego serca. Trzeba się rozejrzeć dobrze dookoła siebie, wyjść poza krąg własnych spraw ? z pracowicie budowanej twierdzy egoizmu i wygody. Jako katolicy jesteśmy stale wzywani do czuwania i nadsłuchiwania jak ewangeliczne panny z lampami.  Wzorem dla nas jest Maryja, która czuwała i rozważała sprawy w swoim sercu. My też musimy patrzeć, oceniać i  działać. Ojciec Tadeusz Rydzyk ? dyrektor Radia Maryja i inicjator Dzieł powstałych przy tym Radiu określa to słowami: informacja, formacja, akcja. Jest w tym powiedzeniu logiczny związek ? bo bez dobrej, prawdziwej informacji nie można mieć właściwej formacji, a bez odpowiedniej formacji nie sposób podjąć owocnego, moralnie zdrowego działania.

Dzieło odnawiania oblicza Ziemi potrzebuje gorących serc i otwartych głów. Czytelnym znakiem odnawiania oblicza Ziemi jest twórcza obecność Rodziny Radia Maryja w życiu każdej parafii. Odnawiają oblicze Ziemi młodzi i zupełnie mali. Każdy nowy brat czy siostra pozyskani dla Chrystusa to nowi robotnicy trudzący się nad odnawianiem oblicza Ziemi. Odnowić oblicze Ziemi może tylko ?nowych ludzi plemię? ?przemienionych przez łaskę Bożą, siejących miłość i dobro. Każdy może mieć w tym swój udział przez modlitwę, czyny dobroci, zaangażowanie się w dzieło nowej ewangelizacji.

Przed wszystkimi parafianami i nie tylko - drzwi naszego Koła są otwarte.

Zapraszamy do współpracy!!!!!!

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu Autor Odsłony
1 PROGRAM DZIAŁANIA KOŁA PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA Administrator 1645

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Modlitewne S.O.S

Potrzebujesz modlitwy? Wejdź.
Reklama

Czytania liturgiczne

Reklama