Warto wiedzieć

Św. Wincenty Ferreriusz urodził się ok. 1350 r. w Walencji (Hiszpania) w rodzinie notariusza. W roku 1367 wstąpił do dominikanów. W rok potem złożył śluby zakonne. Studiował filozofię, teologię i logikę w Walencji, Barcelonie i Leridzie, gdzie zdobył tytuł doktora

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211245
Start Parafia
24
Sty
PDF Drukuj Email


Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi PannyKościół parafialny

Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (tzw. "biały kościół").

Odpust

8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

Adres, kontakt

ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 2, 14-200 Iława

http://www.npnmp-ilawa.elblag.opoka.org.pl/

Tel./fax +48  89 648 46 07

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Ksiądz proboszcz

 

Ks. Kan. mgr Jerzy Żochowski (2005) (kapelan szpitalny)


Księża wikariusze


Ks. mgr lic. Damian Papierowski (2019)

Ks. mgr Maciej Rusiecki (2023)


Kaplica Wieczystej Adoracji

 

Niepokalanego Poczęcia NMP w Iławie, ul. Kard. Wyszyńskiego 2


Kaplica szpitalna

 

Szpital Powiatowy im. Władysława Biegańskiego w Iławie, ul. Andersa 3


Miejscowości, ulice

 

Iława - ulice: Andersa, Asnyka, Broniewskiego, Brzozowa, Długa, Dolna, Dworcowa, Gdańska (2A-2D), Grunwaldzka, Jagiełły, al. Jana Pawła II, Kasprowicza, Kętrzyńska, Kolejowa, Kopernika, Kościuszki, Kresowa, Kręta, Królowej Jadwigi, Krótka, Lubawska, 1 Maja (1-27 i 2-10A), Mickiewicza, Mławska, Nowa, Nowomiejska, Ogrodowa, Piekarska, Poprzeczna, Słoneczna, Smolki (1-17 i 2-4A), Jana Sobieskiego, Szeroka, Toruńska, Usługowa, Wąska, Wojska Polskiego, Kard. Stefana Wyszyńskiego, Żeromskiego, Celna, Komunalna, Towarowa, Warsztatowa

wsie: Dół, Dziarnówko, Dziarny, Ławice, Smolniki


Liczba wiernych

 

9 650 (stan na dzień 1 października 2006r.)

Łukasz Jakubowski
 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Modlitewne S.O.S

Potrzebujesz modlitwy? Wejdź.
Reklama

Czytania liturgiczne

Reklama