Wycieczka Scholi i Służby Liturgicznej Ołtarza - Toruń/Solec Kujawski 24.06.2017

Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start
28
Cze
Wycieczka Scholi i Służby Liturgicznej Ołtarza - Toruń/Solec Kujawski 24.06.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Kolejny już raz Schola i Służba Liturgiczna z naszej parafii zaczyna wakacje wycieczką, która jest formą podziękowania za cały rok posługi na Eucharystii. Tym razem pojechaliśmy do Torunia - do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy - i do Solca Kujawskiego.

Wyruszyliśmy wcześnie rano – co już było niezłym wyczynem – biorąc pod uwagę, że to był pierwszy dzień wakacji. Zaczynaliśmy od… McDonalda, który (czy tego chcemy, czy nie) jest właściwie stałym punktem prawie każdej wycieczki. I właściwie mogliśmy już wracaćUśmiech, ale… dobrze, że tak się nie stało. Wybraliśmy się na Stare Miasto, by tam zrobić sobie wspólne zdjęcie przy pomniku Mikołaja Kopernika i zakupić pamiątki. Kolejnym punktem był tajemniczy Młyn Wiedzy. Miejsce nauki przez zabawę – i to jaką! Mogliśmy wszystkiego dotykać, eksperymentować, tworzyć własne filmowe historie, budować, kręcić, malować, składać, lać wodę etc. Tylko jednej rzeczy nie było wolno nam dotykać. Było to tajemnicze Wahadło Foucaulta dowodzące obrót ziemi wokół własnej osi. Przechodząc przez kolejne kondygnacje Młyna, nawet nie zauważyliśmy, kiedy minęły trzy godziny. Był już czas na obiad, na który pojechaliśmy do Solca Kujawskiego. Po zjedzeniu pysznego posiłku już na terenie Juraparku ruszyliśmy ścieżką dydaktyczną oglądać dinozaury, brontozaury, pterodaktyle etc. Mieliśmy wszyscy obawy, że będzie taki czas, gdy one wszystkie… ożyją – jak w filmie „Noc w Muzeum”. Na szczęście to się nie stało…, a my z radością i w pełnym składzie dotarliśmy na potężny plac zabaw z wielką pajęczyną, zjeżdżalnią i innymi atrakcjami. To był nasz ostatni punkt wycieczki (nie licząc nieplanowanej kontroli Inspekcji Transportu Drogowego). Na koniec wszyscy dostali jeszcze niespodzianki ufundowane przez Ks. Michała Mirowskiego.

Był to udany wyjazd. Swoista nagroda za śpiew i służbę przy ołtarzu. Wyjazd w dużej części sfinansowany przez Parafię, za co bardzo dziękujemy Księdzu Proboszczowi.

Schola i Ministranci z Parafii NP NMP w Iławie - z opiekunem Walerianem Lewko

Aby obejrzeć zdjęcia z wycieczki, wejdź na stronę: http://goo.gl/photos/EdgwunTdWFomAfi28

Aby obejrzeć filmik z wycieczki, wejdź na stronę: https://youtu.be/E9 5NpGzdPs

Poprawiony: piątek, 30 czerwca 2017 07:04
 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama