Warto wiedzieć

26 października 1954 - w Warszawie utworzono Chrześcijańską Akademię Teologiczną,

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211126
Start Adopcja
02
Gru
Pielgrzymka Koła Przyjaciół Radia Maryja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W ubiegłą sobotę, tj. 29 listopada 2014 r., Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii wyruszyło na Pielgrzymkę do Torunia, gdzie z Rodziną Radia Maryja z całej Polski i z różnych części świata świętowaliśmy XXIII rocznicę powstania tego radia. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Zgromadzonym w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bema w Toruniu towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II. Msza Święta celebrowana była przy ołtarzu, przy którym Jan Paweł II ? będąc w Toruniu ? odprawiał nabożeństwo czerwcowe.

Ks. Kardynał w swej homilii podkreślił, że słuchacze Radia Maryja chcą być wierni i są wierni Panu Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Nie wolno ich lekceważyć i ośmieszać. Odnosząc się do swojej obecności w Toruniu, powiedział, że zdawał sobie sprawę, iż spotka się z krytyką niektórych środowisk. Tłumaczył, że podjął tę decyzję, kierując się poczuciem odpowiedzialności za jedność Kościoła w Polsce. Ks. Kardynał stwierdził stanowczo, że nie ma Kościoła toruńskiego i łagiewnickiego. Jeden jest Kościół ? Chrystusowy. Dlatego powinniśmy być jednego ducha i jednej myśli. Zwracając się do redemptorystów, dziękował im za dzieło, które ofiarnie prowadzą od 23 lat.

Jak co roku, radiowa rodzina skierowała telegram do Ojca Świętego Franciszka, zapewniając Jego Świątobliwość o stałej modlitwie w intencjach Piotra naszych czasów.

Mszę Świętą poprzedził koncert Zespołu Pieśni i Tańca ?Śląsk?, a także występ aktorów scen polskich. Halina Łabonarska i Jerzy Zelnik zaprezentowali program słowno-muzyczny w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II pt. ?Czyńcie prawdę z miłością?.

I tak, ubogaceni Słowem Bożym oraz pokrzepieni rodzinną atmosferą, w godzinach wieczornych powróciliśmy rozmodleni i rozśpiewani do Iławy. Była to dla nas uczta duchowa.

Poprawiony: niedziela, 14 grudnia 2014 21:09
 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Modlitewne S.O.S

Potrzebujesz modlitwy? Wejdź.
Reklama

Czytania liturgiczne

Reklama