Warto wiedzieć

Wśród ponad 1,7 tys. polskich misjonarzy są też paulini. Posługują w Kamerunie i RPA, gdzie nad rzeką Umzimkulu u podnóża Gór Smoczych znajduje się afrykańska Częstochowa - Centocow. W Zakonie Paulinów są już rdzenne powołania z Afryki.

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2481716
Start
01
Wrz
Spotkanie Młodych w Strasburgu - Informacje praktyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Informacje praktyczne

Daty

Europejskie Spotkanie Młodych w Strasburgu będzie trwało od 28 grudnia 2013 do 1 stycznia 2014.

 

JPEG - 20.1 kb

Wcześniejszy przyjazd jako wolontariusze

Potrzebujemy odpowiednio dużej liczby wolontariuszy do pomocy, by dobrze przygotować spotkanie. Punkty przygotowań poproszą o to niektóre osoby. Te osoby przyjeżdżają 26 grudnia i mogą włączyć się w następujące prace:
- pomoc w przyjęciu osób przyjeżdżających 28 grudnia;
- pomoc w grupach pracy (dystrybucja posiłków, sprzątanie, przygotowanie miejsc modlitwy...)
- pomoc w parafiach - animacja;
- przygotowywanie śpiewów na wspólną modlitwę (prosimy o zaznaczenie w zgłoszeniu).

Wolontariusze, którzy przyjeżdżają 26 grudnia do pomocy, od 28 grudnia uczestniczą w pełni w programie w parafii.

N.B. Młodzi ludzie przyjeżdżający 28 grudnia także mogą włączyć się w pomoc w grupach pracy lub w chórze.

Wiek

Europejskie Spotkania Młodych organizowane są przede wszystkim z myślą o młodych ludziach w wieku od 17 do 35 lat.

Młodzi ludzie poniżej 18 roku życia

Młodzi ludzie poniżej 18 roku życia muszą mieć ze sobą wypełniony formularz, będący pisemną zgodą rodziców na ich udział w Europejskim Spotkaniu Młodych. Formularz ten zawiera nazwisko opiekuna, który podczas spotkania bierze prawną odpowiedzialność za osobę niepełnoletnią.

Prosimy również o upewnienie się, czy tego rodzaju upoważnienie wymagane jest przy wyjeździe z kraju zamieszkania.


Młodzi ludzie w wieku 16 lat

Młodzi ludzie w wieku 16 lat mogą uczestniczyć w spotkaniu tylko od 28 grudnia i tylko z opiekunami (najlepiej w wieku 21 do 29 lat; 1 osoba dorosła na 2 młodych ludzi, kobieta dla każdej dwójki dziewcząt, mężczyzna dla każdej dwójki chłopców). Opiekunowie muszą pozostać ze swymi podopiecznymi podczas całego spotkania. Zostaną zakwaterowani razem z nimi u tej samej rodziny.

Dorośli w wieku powyżej 35 lat oraz rodziny

Spotkania europejskie są organizowane przede wszystkim z myślą o ludziach młodych, a nie starszych powyżej 35 lat, z wyjątkiem tych, którzy są opiekunami grup. Dorosłych i rodziny zapraszamy raczej do Taizé, gdzie mogą wziąć udział w spotkaniach tygodniowych dla dorosłych lub rodzin. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Zakwaterowanie

JPEG - 20.1 kb

Uczestnicy spotkania będą przyjęci głównie przez rodziny w pobliskich miejscowościach regionu, zarówno na terenie Francji jak i Niemiec. Niektórzy mogą być zakwaterowani w salach parafialnych, szkolnych lub w salach gimnastycznych. Należy koniecznie zabrać materac turystyczny i śpiwór, by móc nocować na podłodze. Osoby niepełnosprawne, które potrzebują zakwaterowania przystosowanego do ich potrzeb, muszą szczegółowo uzgodnić warunki zakwaterowania poprzez punkty przygotowań. Powinny być one zgłoszone przed 1 listopada, aby był czas na znalezienie dla nich odpowiedniego zakwaterowania.

Udział w kosztach

Proponowana suma pokrywa koszty wyżywienia, przejazdów na miejscu, wynajęcia i wyposażenia miejsc spotkań, a także inne koszty organizacyjne. Nie jest ona identyczna dla wszystkich; przy ustalaniu jej bierze się pod uwagę możliwości poszczególnych krajów i każdego uczestnika.

Dla młodych Polaków udział w kosztach wynosi 55 euro od osoby. Tę samą sumę składają osoby, które przyjadą 26 grudnia. Udział w kosztach dla osób powyżej 35 roku życia wynosi 85 euro, z wyjątkiem osób odpowiedzialnych za grupy, które mogą złożyć udział w kosztach jak młodzi.

Punkty przygotowań, przygotowania i zapisy

Od 1 października w punktach przygotowań w całej Polsce rozpoczną się spotkania przygotowawcze, a potem zapisy. Udział w spotkaniach jest obowiązkowy.

Adresy punktów przygotowań w całej Polsce zostaną opublikowane we wrześniu.

Termin zgłaszania się w punktach przygotowań mija z dniem:
17 listopada 2013.

Nie odkładaj na ostatnią chwilę decyzji o udziale w spotkaniu europejskim w Strasburgu.

Nie wysyłaj zgłoszenia do Taizé.

Każdy uczestnik zostanie poproszony o własnoręczne wypełnienie karty zgłoszenia osobistego i oddanie jej w punkcie przygotowań. Na pokrycie kosztów, jakie poniesie punkt (ksero, telefony itp.), każdy uczestnik składa 3 zł.

Organizatorzy grup proszeni są o nawiązanie kontaktu z najbliższym punktem przygotowań najpóźniej do 1 listopada.

Podróż i przygotowanie

JPEG - 18.5 kb

Zgodnie z programem spotkania, do Strasburga należy przyjechać w sobotę 28 grudnia między godz. 8.00 a 12.00. Osoby do pomocy przyjeżdżają w czwartek 26 grudnia do godz. 15.00. Nie ma możliwości przyjazdu 25 lub 27 grudnia! Wyjazd w środę 1 stycznia od godz. 17.00.

Poprawiony: niedziela, 01 września 2013 14:35
 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama