Warto wiedzieć

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi, podczas celebracji pokutej o godz. 17.00 w bazylice św. Piotra.

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2513544
Start Ogłoszenia Ogłoszenia Zesłanie Ducha Św
30
Maj
Ogłoszenia Zesłanie Ducha Św PDF Drukuj Email

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Dziś o godz.19:00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Uwielbienia.

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

3. W środę nasze prośby składamy u stóp Tej, którą nazywamy Matką naszą najlepszą i Pośredniczką u Boga. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Żywego Różańca.

4. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17:30 będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie miłosierdzie Boże.

5. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6.  W pierwszy piątek od godz. 17:00 okazja do spowiedzi świętej.

7. W pierwszą sobotę Msza Święta o godz. 7:00, a po niej pierwszosobotnie nabożeń-stwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Przed południem odwiedziny chorych. Ks. Damian swoich chorych odwiedzi za dwa tygodnie 10 czerwca.

8. Pielgrzymka do Gietrzwałdu Św. Lipki i Stoczka Klasztornego odbędzie się w sobotę 17 czerwca wyjazd o 8.00 z parkingu przy kościele. Zapisy w salce po Mszy św. wieczornej - w środę czwartek i piątek u Ks. Tomasza

9. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia.

10. Nowy nr GN: „Naszą polityką jest miłość”. Hrabianka św. Urszula Ledóchowska mawiała: „Najlepsza modlitwa to zgadzanie się z wolą Bożą. Najlepsza pokuta – to ciche poddanie się woli Bożej. Najlepsza miłość – to wierne spełnianie woli Bożej. ”Drugi: „Bóg nie zamyka kościołów”. Byli narkomani i handlarze narkotyków. Byli muzułmanie nawracają się. Zostają duchownymi w opuszczonych kościołach anglikańskich. I trzeci: ”Chciałbym ich jeszcze zobaczyć”. Tylko jedna synagoga w Europie przetrwała wojnę. To bożnica na Węgrzech.

11. Zmarli: Zygmunt Szymański, Stefan Kuska, Stefan Lewandowski, Wiesław Patalan, Bronisława Jurewicz, Jerzy Wiśniewski.

 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama