Warto wiedzieć

W najbliższych dniach dwóch byłych biskupów anglikańskich zostanie wyświęconych na księży katolickich – podaje The Catholic Herald

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211671
Start Ogłoszenia Ogłoszenia Niedziela Palmowa
03
Kwi
Ogłoszenia Niedziela Palmowa PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.  W dzisiejszą niedzielę, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski.

2Wielki Tydzień, który otwiera się przed nami, przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. W Wielką Środę po wieczornej Mszy Św wyruszymy w Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta.  W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz.18:00. Adoracja do 22:00.

3W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. O godz. 9:00 w naszym kościele  Liturgia Godzin - Jutrznia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz.18:00. G.N.

4Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Zaczynamy ją o godz.9:00 Jutrznią. Pamiętajmy o adoracji, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Pokarmy na stół wielkanocny będą błogosławione w naszym kościele w następujących godzinach: 12:00, 13:00, 14:00 i 15:00. W Ławicach o 10: 00. W Dziarnach o 10:15. W Dole 10:30. W Smolnikach o 11:00.

5W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18:00 na zewnątrz kościoła przed krzyżem. Na tę uroczystą liturgię przynosimy ze sobą świece.

6. W Niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. W niedzielę o godz. 6.00 Msza Święta poprzedzona procesją rezurekcyjną. Kolejna Msza Św. o godz.8:15. Dalszy porządek Mszy św.: niedzielny.

7. Nowy nr GN w ostatnim odcinku Uczynków miłosiernych względem duszy przedstawia dziś tekst: „Modlić się za żywych i umarłych”. Drugi artykuł pt.”Jego i nasze przejście” pozwoli nam bardziej przeżyć Triduum Paschalne jako początek świętowania. Kolejna propozycja to artykuł pt. „Krzyż to nie pomysł Boga”. Co znaczy brać swój krzyż?

8. Zmarli: Żanetta Zambrzycka, Stefan Powierski.

 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama