Warto wiedzieć

Św. Wincenty Ferreriusz urodził się ok. 1350 r. w Walencji (Hiszpania) w rodzinie notariusza. W roku 1367 wstąpił do dominikanów. W rok potem złożył śluby zakonne. Studiował filozofię, teologię i logikę w Walencji, Barcelonie i Leridzie, gdzie zdobył tytuł doktora

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211655
Start Ogłoszenia Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu
26
Mar
Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj Email

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1O godz. 16:00 w naszej parafii odbędzie się Misterium Męki Pańskiej a Gorzkie Żale o godz. 17:30 z nauką ks. Rekolekcjonisty.

 

2Nasze spotkania rekolekcyjne trwać będą do środy włącznie w godzinach: 7:00, 11:00, 18:00. W poniedziałek o godz. 9:30 i 12:30 spodziewamy się dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 a we wtorek ze Szkoły Podstawowej Nr 2.

Spowiedź w poniedziałek i wtorek o godz.7:00, 10:30 i 17:30. Dzieci spowiadają się o godz. 9:15 i 12:15. Msza św. na zakończenie rekolekcji dla wszystkich dzieci w środę o godz. 16:30. Podczas tej Eucharystii dokonamy poświęcenia świec dzieciom przystępującym do I-szej Komunii św.

W poniedziałek i wtorek  dzięki Waszej szczodrobliwości zechcemy zebrać ofiary na paczki świąteczne dla osób ubogich z naszej parafii. A w środę tradycyjnie wyrazimy naszą wdzięczność dla Ks. Rekolekcjonisty.

 

3.  Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17:00. Dla młodzieży i dorosłych o 17:30.

Kościół sprzątamy z mieszkańcami ul. Woj.Polskiego.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 7:00.

Przed południem udamy się do naszych chorych. Prosimy również zgłaszać w kancelarii lub zakrystii chorych, którzy nie będą w stanie sami przybyć do spowiedzi przed świętami.

 

5Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. W czasie rekolekcji jest ku temu dobra okazja, gdyż z sakramentu pokuty w naszym kościele można skorzystać jeszcze w środę o godz. 10:30.

 

6Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następu-jące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogo-sławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

Ofiary złożone w tym dniu przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.

7. Nowy nr GN już z okładki zachęca nas do czytania: „Dlaczego otruto Ks. Blachnickiego? Śledztwo wykazało, że założyciel Ruchu Światło-Życie został zamordo-wany. W numerze spotykamy kolejne uczynki miłosierdzia względem duszy: „Krzywdy cierpliwie znosić i urazy chętnie darować”. Przed kościołem możemy wyjątkowo nabyć „Gościa extra”. Zatytułowany jest: „Znaki męki Boga”. Są nimi: Relikwie krzyża, korony cierniowej, Całun Turyński, Chusta z Manoppelo.

8. Zmarli: Stanisława Kamińska, Aniela Dreszler, Jerzy Kirnstein.

 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama