Warto wiedzieć

W najbliższych dniach dwóch byłych biskupów anglikańskich zostanie wyświęconych na księży katolickich – podaje The Catholic Herald

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211684
Start Ogłoszenia Ogłoszenia I niedziela Wielkiego Postu
27
Lut
Ogłoszenia I niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj Email

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1Dzisiejsze Gorzkie Żale o godz.17:30.

 

2W środę o godz. 18:00  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

3W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 17:00 dla dzieci. 17:30 dla młodzieży i dorosłych. Niech rozważanie męki Chrystusa przez nas wszystkich będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

 

4W pierwszy piątek m-ca  spowiedź od godz.17:00.

 

5W sobotę o godz. 7:00 nabożeństwo ku czci N.M.P.  A o godz. 16.30 zapraszamy mężczyzn na Mszę św., po której zostanie odmówiony różaniec przy figurze Matki Bożej.

 

6W przyszłą niedzielę, którą nazywamy „Ad Gentes” – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętamy o wszystkich misjonarzach: duchownych i świeckich, którzy na terenach misyjnych budują Kościół Chrystusowy. Wesprzemy ich ofiarami złożonymi na tacę.

7. Naszych chorych wyjątkowo odwiedzimy 11 marca.

 

Do sprzątania kościoła prosimy mieszkańców ulicy Kasprowicza

 

8Po raz kolejny rusza akcja Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej po hasłem "Czas miłosierdzia". Skarbonki wyłożone są na bocznych ołtarzach. Jeśli ktoś czuje się na siłach, by zaoszczędzić trochę grosza w ramach wielkopostnej jałmużny  zachęcamy do zabrania takiej skarbonki. Zebrane oszczędności przez okres Wielkiego Postu będzie można przynieść do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia. Dzięki  wielkopostnej jałmużnie możemy pomóc najbardziej potrzebującym.

9Nowy GN otwiera się przede wszystkim na takich m.in. artykułach:  ”Jak upominać i nie grzeszyć”. To cykl artykułów o uczynkach miłosiernych względem duszy. Drugi: ”Intymny kontakt z Bogiem” . Jest to wywiad z opatem Benedyktynów. Oraz trzeci: „Ojciec Ignacy”. To opowieść o Ignacym Łukasiewiczu, aptekarzu, twórcy lampy naftowej.

 

10Wychodząc z kościoła można zabrać nowy nr  "Dobrych Nowin".

 

11W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie Zofię Zelma.

Wypraszajmy zmarłej łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama