Warto wiedzieć

Wśród ponad 1,7 tys. polskich misjonarzy są też paulini. Posługują w Kamerunie i RPA, gdzie nad rzeką Umzimkulu u podnóża Gór Smoczych znajduje się afrykańska Częstochowa - Centocow. W Zakonie Paulinów są już rdzenne powołania z Afryki.

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211794
Start Ogłoszenia Ogłoszenia V niedziela zwykła
06
Lut
Ogłoszenia V niedziela zwykła PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przypominamy, że w każdą środę kierujemy nasze prośby to Tej, którą nazywamy Cudowną Lekarką w chorobach podczas Nowenny i Mszy Świętej o godz. 18:00.

2. W piątek po wieczornej Mszy św. chcielibyśmy posprzątać nasz kościół z mieszkańcami ul.Andersa.

 

3W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. To wspomnienie  łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 11:00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!

4Luty jest okazją do tego, by małżeństwa dołączyły do Kany Welcome. Jest to nowa wspólnota dla par, która uformowała się w naszej parafii. Comiesięczne spotkania będą okazją do rozmowy w parze i do dzielenia w grupie na takie tematy jak: równowaga pomiędzy życiem rodzinnym i zawodowym, komunikacja, finanse, rodzice i teściowie, itp. Szczególnie zapraszamy pary dla w pierwszych 15 latach wspólnej drogi.  Spotkanie informacyjne odbędzie się 18 lutego w sobotę, o godz. 12:00 w salce parafialnej.

5. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Parafianom, którzy przyjęli nas po kolędzie. Za Waszą życzliwość, dobroć i hojność składamy „Bóg zapłać!”

W części ofiar przeznaczonej dla parafii chcemy zainwestować w strukturę  fotowol-taiczną.

 

6Podziękowania kierujemy do iławskich wodociągów. Znacznie pomogły nam w usunięciu awarii przy starej plebanii.

7. Nowy nr GN. Artykuł pierwszy: „Bohater deskorolki” kandydatem na ołtarze”. 39-letni Hiszpan w chwili próby okazał się bohaterem, który poświęcił swoje życie. Drugi: „Pan Bóg tkwi w szczegółach”. Stygmatyczka Anna Katarzyna Emmerich od dwustu lat prowadzi nas przez swoje mistyczne wizje do przedstawień Biblii i  świata nadprzyro-dzonego. To właśnie jej opisy stały się fundamentem dla filmu pt.”Pasja”. I trzeci: „Fantazja Ducha Św.” To o różnych formach życia radami ewangelicznymi. Nie tylko zakon, seminarium ale i wdowieństwo konsekrowane czy też życie pustelnicze.

8. W nadchodzącym tygodniu są wolne intencje. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama