Warto wiedzieć

Wśród ponad 1,7 tys. polskich misjonarzy są też paulini. Posługują w Kamerunie i RPA, gdzie nad rzeką Umzimkulu u podnóża Gór Smoczych znajduje się afrykańska Częstochowa - Centocow. W Zakonie Paulinów są już rdzenne powołania z Afryki.

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2513537
Start Intencje Biskupi
12
Mar
Biskupi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W najbliższych dniach dwóch byłych biskupów anglikańskich zostanie wyświęconych na księży katolickich – podaje The Catholic Herald .60-letni Jonathan Goodall, były biskup Ebbsfleet, zostanie wyświęcony w katedrze westminsterskiej w sobotę, 12 marca, a 74-letni John Goddard, były biskup Burnley, otrzyma święcenia kapłańskie w kaplicy Lutyens w katedrze metropolitalnej Chrystusa Króla w Liverpoolu w sobotę, 2 kwietnia. Są oni dwoma z czterech biskupów anglikańskich, którzy zostali przyjęci do Kościoła katolickiego w ubiegłym roku. Były anglikański biskup Rochester, Michael Nazir-Ali, i były biskup Chester, Peter Forster, również zostali przyjęci do Kościoła katolickiego jesienią ubiegłego roku, natomiast dr Gavin Ashenden, były kapelan królowej i tradycjonalistyczny biskup anglikański, został katolikiem w katedrze w Shrewsbury w Boże Narodzenie 2019 roku. Ks. Nazir-Ali, został wyświęcony na katolickiego księdza Ordynariatu Matki Bożej z Walsingham wkrótce po przyjęciu do Kościoła katolickiego.Ks. Goodall, żonaty ojciec dwójki dzieci, którego żona Sarah również została katoliczką, będzie pełnił posługę proboszcza parafii św. Williama z Yorku w Stanmore w archidiecezji Westminster oraz w północno londyńskiej dzielnicy Harrow. Ks. Goddard, również żonaty ojciec dwójki dzieci, liczy na to, że po otrzymaniu święceń z rąk biskupa pomocniczego Liverpoolu Toma Williamsa zostanie mianowany proboszczem parafii w archidiecezji Liverpool.

 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama