Warto wiedzieć

Wśród ponad 1,7 tys. polskich misjonarzy są też paulini. Posługują w Kamerunie i RPA, gdzie nad rzeką Umzimkulu u podnóża Gór Smoczych znajduje się afrykańska Częstochowa - Centocow. W Zakonie Paulinów są już rdzenne powołania z Afryki.

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211062
Start
19
Wrz
Ekstremalna Droga Krzyżowa 18-19 września 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W nocy z 18 na 19 września 2020 odbyła się jesienna edycja Iławskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej!!! Wzięło w niej udział około 50 uczestników. Rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną przez ks. Tomasza Jeziorskiego w piątek o godz. 20:00 w naszym Kościele. Pielgrzymi dotarli do celu między 4:00 a 6:00 nad ranem. Głównym organizatorem iławskiej EDK był pan Zbigniew Przepiórski, nasz parafianin, szafarz nadzwyczajny Komunii świętej.

Trasa EDK: Iława → Dziarny → Dół → Ławice → Mały Bór → Rodzone → Radomno (Kościół)
→ Nowy Ostrów → Katarzynki → Iława

Hasło tegorocznej edycji to Droga Przebaczenia.
.....................................................

Standardy idei

MSZA ŚWIĘTA -  zanim uczestnik wyruszy w drogę, powinien wziąć udział we Mszy Św.

NOC - uczestnik pokonuje swoją drogę krzyżową w nocy

TRUD - opuszczenie swojej strefy komfortu, doświadczenie i przełamywanie swoich ograniczeń

MILCZENIE - uczestnik pokonuje swoją drogę krzyżową w milczeniu

SAMOTNOŚĆ - oderwanie od świata, skupienie, stworzenie przestrzeni na spotkanie z Bogiem

ROZWAŻANIA EDK - wyjście poza swój sposób myślenia, otwartość na inspirację do zmiany

…………………………………………………………..

Na EDK można wyruszyć samemu lub w małej grupce. W każdym przypadku obowiązuje milczenie. Pątnicy zatrzymują się w wyznaczonych miejscach na modlitwę przy stacji. Unikają rozmów i pikników. Na trasie można jeść i pić. Na EDK przygotowane są specjalne rozważania, które oddają ducha tego wyzwania. Przygotowuje je ks. Jacek "Wiosna" Stryczek razem ze swoją wspólnotą. Można je wysłuchać – nagranie jest dostępne w aplikacji EDK - lub przeczytać. EDK nie jest pielgrzymką. Nie ma zabezpieczeń. Każdy walczy sam o wytrwanie na trasie. Ryzykuje. Nie chodzi też o wyjście w jakieś intencji. Chodzi o przemianę swojego życia. Jeśli pątnik stanie się lepszy, wszyscy na tym zyskają.

^ Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię ^

Poprawiony: czwartek, 24 września 2020 07:06
 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama