Warto wiedzieć

26 października 1954 - w Warszawie utworzono Chrześcijańską Akademię Teologiczną,

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211170
Start
11
Kwi
Świadectwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus

Dziękuję za tę krótką chwilę, w której - zamykając oczy - mogę przenieść się do naszej Świątyni i uwierzyć, że znów tam jestem i wszystko jest "normalnie" - cokolwiek teraz to znaczy. Tęsknię okrutnie za naszym kościołem, za Wami, Drodzy Księża. I choć staram się uczestniczyć w nabożeństwach w telewizji, radio czy internecie, to czuję ogromną pustkę, nie umiem odczuć tego ciepła, które daje kapłan i nabożeństwo, w którym uczestniczy się osobiście. Uczestnicząc we Mszy Świętej porannej już podczas pierwszych obostrzeń, nie umiałam powstrzymać wzruszenia i łez, jakie wywołało we mnie uczestnictwo we Mszy. Zawsze miałam wielką potrzebę bycia w Kościele i uczestnictwa w Nabożeństwach, ale wówczas jeszcze bardziej do mnie dotarło, jak wielkim dobrem była ta możliwość "bycia w kościele, kiedy się chce". Dlatego te krótkie rozważania Księdza Tomasza są jak lek na zranioną duszę. Możliwość usłyszenia znajomego głosu... uczucie nie do opisania. Dziękuję za ten pomysł i dar, który daje nadzieję i umacnia wiarę, że znów nadejdą dni, kiedy usłyszę Was wszystkich. 

Szczęść Wam Boże, Drodzy Księża

Pozostawajcie w zdrowiu i nie zapominajcie o nas w modlitwach, tak bardzo ich teraz potrzebujemy.

Ja pamiętam w modlitwie o Was i życzę Wam wszelkiego potrzebnego dobra.

Parafianka

Poprawiony: czwartek, 30 kwietnia 2020 08:20
 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama