Warto wiedzieć

W najbliższych dniach dwóch byłych biskupów anglikańskich zostanie wyświęconych na księży katolickich – podaje The Catholic Herald

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211701
Start
09
Paź
Słowo, które jednoczy - artykuł o naszej parafii! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

29 września 2019 r. z wiernymi i Czytelnikami GN z iławskiej parafii Niepokalanego Poczęcia NMP spotkał się redaktor naczelny tygodnika ks. Adam Pawlaszczyk.

Nie wyobrażam sobie, aby w niedzielne popołudnie w moim domu nie zagościł "Gość" - uśmiecha się pani Janina, jedna z parafianek.

To właśnie tutaj jest najwięcej Czytelników naszego tygodnika spośród wszystkich wspólnot diecezji elbląskiej. - Uważamy "Gościa Niedzielnego" za wyjątkowe i wartościowe pismo - mówi ks. Michał Mirowski, wikariusz. - Pewnego dnia w naszym kapłańskim gronie pomyśleliśmy, że fajnie byłoby zaprosić do nas księdza redaktora naczelnego, aby opowiedział o tygodniku i pracy w nim. Cieszymy się niezmiernie, że pozytywnie odpowiedział na nasze zaproszenie - mówi.

Nasz szef głosił kazania na niedzielnych Mszach św. - Obecnie coraz częściej, kiedy zaglądamy do mediów, zadajemy sobie pytanie, czy to, co w nich znajdziemy, jest prawdą - zwracał uwagę w homilii ks. Pawlaszczyk. Jak wskazywał, jego rolą jako redaktora naczelnego jest zapewnienie, aby to, co znalazło się wewnątrz gazety, było prawdziwe, rzetelne i budujące. - Przywołując też słowa ks. Stanisława Tkocza, wieloletniego redaktora naczelnego "Gościa", musi być to też słowo, które jednoczy Czytelników - zaznaczył.

Nasi parafianie bardzo chętnie angażują się w różne wydarzenia i przedsięwzięcia religijne, i równie chętnie sięgają po czasopisma katolickie - zauważa ks. Michał. - Cieszymy się więc, że czytają "Gościa", i mamy nadzieję, że będą swoje życie religijne wciąż rozwijali, także dzięki takim spotkaniom jak to dzisiejsze.

Łukasz Sianożęcki - redaktor sekcji elbląskiej "Gościa Niedzielnego"

Artykuł ukazał się w dodatku elbląskim "Gościa Niedzielnego" nr 40/2019 z dnia 6 października 2019 r.

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziemy w galerii - "Gość" gości w Iławie - na stronie www.elblag.gosc.pl

 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama