Warto wiedzieć

26 października 1954 - w Warszawie utworzono Chrześcijańską Akademię Teologiczną,

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211745
Start
27
Cze
Procesja Bożego Ciała - 20.06.2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

20 czerwca 2019 r. - w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - tradycyjnie po Mszy św. o godz. 10:45 przemierzaliśmy ulice naszej parafii, podążając za Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Trasa przebiegała ulicami: Grunwaldzką, Królowej Jadwigi, Sobieskiego, Kopernika i kard. Wyszyńskiego. Ołtarze na trasie procesji wykonali: rodzina państwa Podlińskich, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja wraz z mieszkańcami ul. Sobieskiego i z pomocą młodzieży, a także pracownicy zakładów pogrzebowych. Tego dnia pan Zbigniew Przepiórski rozpoczął posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej w naszej parafii.

^ Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię ^

Poprawiony: wtorek, 02 lipca 2019 20:24
 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama