Warto wiedzieć

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi, podczas celebracji pokutej o godz. 17.00 w bazylice św. Piotra.

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2211238
Start
24
Sty
PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA ZA DAR JANA PAWŁA II i JEGO BEATYFIKACJĘ DO OSTREJ BRAMY W WILNIE 29.04.- 03.05.2011r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   


1 maja 2011 roku w Rzymie Ojciec Święty Benedykt XVI wyniesie na ołtarze Sługę Bożego Jana Pawła II . Do wiecznego miasta będą zmierzać tłumy pielgrzymów aby uczestniczyć w tym tak długo oczekiwanym wydarzeniu. My także pragniemy w tak ważnej chwili w jakikolwiek sposób uczestniczyć, dlatego nasza parafia organizuje w dniach 29.04 ? 03.05 pielgrzymkę do Wilna aby w Ostrej Bramie u stóp Matki Bożej Miłosierdzia w niedzielę miłosierdzia dziękować za ten wielki dar jakim jest nasz ukochany Jan Paweł II ? Papież Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na tę pielgrzymkę tym bardziej, że koszty pielgrzymek do Rzymu są bardzo wysokie i niewielu z nas na nie stać. Niech będzie to dar złożony Panu Bogu za dzieło i życie Jana Pawła II jak i za dar Jego beatyfikacji.


PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA ZA DAR JANA PAWŁA II i JEGO BEATYFIKACJĘ DO OSTREJ BRAMY W WILNIE 29.04.- 03.05.2011r.

LITWA: Wilno ? Troki ? Kowno ? Szawle


1 dzień - 29.04 ok. 20.00 wyjazd z Iławy, przejazd do Szawli,

2 dzień - 30.04 przyjazd do Szawli, zwiedzanie m.in. Góry Krzyży, miejsca kultu religijnego na   Litwie, którego początki sięgają II poł. XIV w.; w 1993 r. modlił się tutaj Papież Jan Paweł II. Przejazd do Wilna, wieczorne zwiedzanie, m.in.: Kościoła św. Piotra i Pawła, Placu Katedralnego, Katedry św. Stanisława, Pałacu Prezydenckiego (z zewnątrz), Kościoła św. Ducha, Cmentarz na Rossie, Kościół św. Anny, Kościół Bernardynów, obiadokolacja, nocleg,

3 dzień - 01.05 śniadanie, zwiedzanie Wilna, m.in.:  Placu Ratuszowego, Cerkwi św. Ducha, Kościoła św. Teresy,  pomnik i muzeum Adama Mickiewicza, kościół św. Kazimierza, budynku Uniwersytetu Wileńskiego, Ostrej Bramy. Podczas pielgrzymki odbędzie się msza święta w Ostrej Bramie, obiadokolacja, nocleg,

4 dzień - 02.05 śniadanie, przejazd do Trok, zwiedzanie Zamku Książąt Litewskich na wyspie, Kościoła WNMP z cudownym obrazem Matki Boskiej Trockiej (Ocznej) - drugi obraz pod względem znaczenia po obrazie Ostrobramskim na terenie dawnej Rzeczypospolitej, spacer ulicą karaimską. Degustacja w regionalnej kuchni  tradycyjnego dania - karaimskich  kibin w rosole, wyjazd do Iławy, po trasie kolacja,

5 dzień - 03.05 przyjazd do Iławy w godzinach porannych.


Cena: 570 zł/osoba   (przy 45 osobach)


Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i degustacji w regionalnej kuchni ? ok. 40 lit.

Świadczenia w cenie:

  • przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem, wc,
  • 2 nocleg, pokoje 2-3- osobowe  z łazienkami,
  • wyżywienie : 2 śniadania, 2 obiadokolacje, kolacja,
  • ubezpieczenie NNW i KL,
  • opieka pilota,
  • przewodnik w  Wilnie.

ZAPISY DO KOŃCA LUTEGO, ZALICZKA 100 ZŁ. KOLEJNOŚĆ ZAJMOWANIA MIEJSC W AUTOKARZE WG KOLEJNOŚCI ZAPISÓW

INFORMACJI UDZIELA I ZGŁOSZENIA PRZYJMUJE KS. ROBERT GUBERNAT


Poprawiony: czwartek, 27 stycznia 2011 06:39
 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Reklama