Warto wiedzieć

26 października 1954 - w Warszawie utworzono Chrześcijańską Akademię Teologiczną,

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2044848
Start
14
Lut
?Ludzie Boga? PDF Email

Przypominamy o głośnym filmie w iławskim kinie  pt.?Ludzie Boga?, który zostanie wyświetlony w przyszłą sobotę o godz. 18:00. Jest to oparta na faktach historia trapistów mieszkających w klasztorze u podnóża gór Atlas w algierskiej wiosce Tibhirine. Przez lata żyli oni w całkowitej symbiozie z muzułmańską ludnością, służąc jej i pomagając bez chęci nawracania. Oferują opiekę medyczną, czasem też materialną, sprzedają swoje produkty na miejscowym bazarze. Muzułmanie z wioski od lat w pełni akceptują ich wspólnotę. W pierwszej połowie lat 90. w Algierii doszło do wybuchu konfliktu z islamskimi ekstremistami i eskalacji przemocy, miejscowe władze zaczęły nalegać, by mnisi opuścili wioskę. W nocy z 26 na 27 marca 1996 r. grupa uzbrojonych mężczyzn wdarła się do klasztoru i uprowadziła siedmiu mnichów. Dwa miesiące później odnaleziono ich ciała. Okoliczności ich śmierci do dziś nie zostały w pełni wyjaśnione. W 2003 r. sprawą zajął się francuski sąd. Niedawno odtajniono część dokumentów, a w najbliższych miesiącach spodziewane jest ujawnienie kolejnych informacji o wydarzeniach z 1996 r.
Film ukazuje ostatnie kilka miesięcy życia małej społeczności trapistów w ?krainie muzułmanów?. Obraz nie jest szczegółowym zapisem historyczno-dokumentalnym ? to raczej opowieść o codziennym rytmie życia w monastyrze w zderzeniu z wydarzeniami, które miały wpływ na mniszą wspólnotę. Po ultimatum terrorystów domagających się opuszczenia kraju przez wszystkich cudzoziemców, mnisi stają przed dylematem: wyjechać czy zostać? Muszą podjąć tę decyzję jako wspólnota. Każdy z mnichów decyduje na podstawie osobistych przesłanek. Wszyscy bracia są silnie związani z okolicznymi wieśniakami, którzy nie chcą ich wyjazdu, gdyż od pokoleń wioska rozwijała się dzięki współpracy z klasztorem. Film stanowi świadectwo oddania mnichów i siły ich pokojowego przesłania, którym chcieli podzielić się ze światem, pozostając wśród swych muzułmańskich braci. Pokazuje też wiarę mnichów w braterskie i duchowe porozumienie między chrześcijaństwem i islamem. ?Ty już oddałeś życie, podążając za Chrystusem? ? przekonuje przeor klasztoru, brat Christian, jednego ze współbraci. ?Naszą nadzieją jest życie w miłości do naszych przyjaciół. Miłość przezwycięży wszystko? ? dodaje.
-Zbiórka w kinie 19 lutego o godz. 17:45. Zapisy na film w zakrystii i kancelarii. Koszt 10 zł. Naszą, ciekawą obecnością w kinie  postarajmy się zauważyć to, że filmów o tematyce religijnej się już  nie spotyka. A dla ludzi wierzących nie jest to bez znaczenia.!!!

 
28
Sty
Jak On to robi? Oblicza Bożej mocy PDF Email

O. WOJCIECH JĘDRZEJEWSKI OP

Jak On to robi? Oblicza Bożej mocy

Bóg pragnie, abyśmy byli wewnętrznie silni siłą Jego potęgi. Chce, abyśmy stawiali na Jego drogach kroki zdecydowane, abyśmy byli ludźmi dynamicznymi, ludźmi, którzy dają się wyprowadzać Bogu z wszelkich form fizycznego i duchowego zastoju. Bóg pragnie umacniać nas całych swą mocą, którą jest mocą ożywczą, porządkującą, błogosławiącą, uzdrawiającą i uwalniającą, wskrzeszającą i płodną.
Bóg działa wewnątrz naszych słabości. Jak On to robi? W jakich słabościach Pan chce w nas działać? Jak możemy otwierać się na Jego wsparcie?


Książkę można zamówić w kancelarii, zakrystii lub internetowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
24
Sty
W tym tygodniu patronują nam: PDF Email


W tym tygodniu patronują nam:

 • 24 I ? św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i Doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
 • 26 I ? św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.
 • 27 I ? bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński.
 • 28 I ? św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), Doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
 
24
Sty
PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA ZA DAR JANA PAWŁA II i JEGO BEATYFIKACJĘ DO OSTREJ BRAMY W WILNIE 29.04.- 03.05.2011r. PDF Email


1 maja 2011 roku w Rzymie Ojciec Święty Benedykt XVI wyniesie na ołtarze Sługę Bożego Jana Pawła II . Do wiecznego miasta będą zmierzać tłumy pielgrzymów aby uczestniczyć w tym tak długo oczekiwanym wydarzeniu. My także pragniemy w tak ważnej chwili w jakikolwiek sposób uczestniczyć, dlatego nasza parafia organizuje w dniach 29.04 ? 03.05 pielgrzymkę do Wilna aby w Ostrej Bramie u stóp Matki Bożej Miłosierdzia w niedzielę miłosierdzia dziękować za ten wielki dar jakim jest nasz ukochany Jan Paweł II ? Papież Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na tę pielgrzymkę tym bardziej, że koszty pielgrzymek do Rzymu są bardzo wysokie i niewielu z nas na nie stać. Niech będzie to dar złożony Panu Bogu za dzieło i życie Jana Pawła II jak i za dar Jego beatyfikacji.


PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA ZA DAR JANA PAWŁA II i JEGO BEATYFIKACJĘ DO OSTREJ BRAMY W WILNIE 29.04.- 03.05.2011r.

LITWA: Wilno ? Troki ? Kowno ? Szawle

Więcej…
 
26
Gru
Kolęda: w nadchodzącym tygodniu: PDF Email


Kolęda: w nadchodzącym tygodniu:


 

wtorek 27.12.2011

Od godz. 9.00

Dół

Dziarny

Od godz. 16.00

Smolniki


Środa 28.12.2011

 

od godz. 9.00

Ławice

Ławice - Kolonia

Od godz. 16.00

Dziarnówek

Jagiełły

Piekarska

Ogrodowa


Czwartek 29.12.2011

 

Od godz. 16.00

Długa

Krótka


Piątek 30.12.2011

 

Od godz. 16.00

Szeroka

Wąska

Poprzeczna

Kresowa


Sobota 31.12.2011

 

Nie ma


Niedziela 1. 01.2012

 

Nie ma


 
«pierwszapoprzednia717273następnaostatnia»

Strona 73 z 73

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Numer konta parafialnego

W okresie pandemii czasem trudno przyjść do kościoła na Mszę świętą albo do kancelarii parafialnej. Jeśli chcesz złożyć ofiarę na utrzymanie naszej parafii lub ofiarę za odprawienie Mszy św. (z wyszczególnieniem daty, godziny i treści intencji Mszy św.), podajemy numer naszego konta parafialnego:


Bank Spółdzielczy w Iławie
72 8831 0002 2001 0110 1970 0001

Za każdą złożoną ofiarę - serdeczne Bóg zapłać!

Modlitewne S.O.S

Potrzebujesz modlitwy? Wejdź.
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
 • Czytania na sobotę, 10 czerwca 2023

  Sobota IX tydzień zwykły

  (Tb 12, 1b. 5-15. 20)

  Tobiasz zawołał swego syna, Tobiasza, i powiedział do niego: "Dziecko, bacz, aby uiścić zapłatę człowiekowi, który wybrał się z tobą w drogę, i...

Reklama
Reklama