Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

Logowanie. Start
27
Paź
Dni w które można uzyskać odpust w Roku Wiary PDF Email

Dni, w które w czasie Roku Wiary, można będzie uzyskać odpust zupełny, pod warunkiem uczestnictwa w Eucharystii lub Liturgii Godzin i odmówienia Wyznania Wiary:

 

Więcej…
 
27
Paź
Jak uzyskać odpust zupełny w ROKU WIARY PDF Email

 

Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (wyznanie grzechów w sakramencie pokuty, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa według intencji Papieża, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego), mogą zyskać wierni:

1. gdy w Roku Wiary wezmą udział w co najmniej trzech konferencjach misji świętych lub co najmniej trzech wykładach na temat dokumentów II Soboru Watykańskiego i artykułów Katechizmu Kościoła Katolickiego, w jakimkolwiek kościele lub stosownym miejscu;

2. za każdym razem, gdy odbędą pielgrzymkę do którejś z bazylik papieskich, katakumb chrześcijańskich, kościoła katedralnego lub innego miejsca wyznaczonego w niniejszym dekrecie z okazji Roku Wiary i wezmą tam udział w nabożeństwie, bądź będą się modlić, medytować, kończąc modlitwą "Ojcze nasz", Wyznaniem Wiary, wezwaniem do Matki Bożej lub świętych;

3. gdy w dniach wyznaczonych z okazji Roku Wiary, w niniejszym dekrecie, zgromadzą się na Eucharystii lub Liturgii Godzin i odmówią Wyznanie Wiary;

4. w dniu dowolnie wybranym podczas Roku Wiary za pobożne nawiedzenie chrzcielnicy lub innego miejsca, w którym otrzymali chrzest, jeśli odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

 
21
Paź
Perły Suwalszczyzny i Podola PDF Email

PIELGRZYMKA

Perły Suwalszczyzny i Podola

1 DZIEŃ 18.10.2012

2 DZIEŃ 19.10.2012

3  DZIEŃ 20.10.2012

 
14
Paź
TAIZE ROMA PDF Email

35. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Rzymie w dniach od 28 grudnia 2012 do 2 stycznia 2013 roku. Wspólnota z Taizé przygotowuje je we współpracy z diecezją rzymską. Ten nowy etap „pielgrzymki zaufania przez ziemię”, zapoczątkowanej przez Brata Rogera pod koniec lat 70-tych, zgromadzi kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi.

Pielgrzymi z całej Europy i spoza niej zostaną ugoszczeni w Rzymie i okolicach przez rodziny – zarówno katolickie jak i innych Kościołów – oraz przez wspólnoty zakonne. Uczestnicy spotkania przybędą jako pielgrzymi do grobów Apostołów i do katakumb, aby modlić się w wielkich bazylikach rzymskich oraz spotkać się z papieżem Benedyktem XVI.

W przesłaniu Benedykta XVI do młodych, zgromadzonych pod koniec 2011 roku na spotkaniu w Berlinie, czytamy: „Ojciec Święty cieszy się, że będzie mógł Was gościć w przyszłym roku podczas 35. Europejskiego Spotkania pielgrzymki zaufania przez ziemię. Rzym przyjmie Was serdecznie!”.


- W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby od 16 roku życia (z opiekunem) do 35 roku życia (rocznik 1977).

 
09
Paź
Pielgrzymka SANKTUARIA SUWALSZCZYZNY I PODLASIA - Spotkanie dla pielgrzymów PDF Email

Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do sanktuariów Suwalszczyzny i Podlasia

w poniedziałek 15 października o godz. 18.30 w kościele.

Serdecznie zapraszam. ks. Robert Gubernat

 
«pierwszapoprzednia21222324252627282930następnaostatnia»

Strona 30 z 53

Zapraszamy na pielgrzymki


Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na poniedziałek, 27 lutego 2017

    (Syr 17,24-29)
    Tym, którzy się nawracają, Bóg daje drogę powrotu i pociesza tych, którym brakło wytrwałości. Nawróć się do Pana, porzuć grzechy, błagaj przed obliczem Jego, umniejsz zgorszenie. Wróć do...

Reklama
Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama
Reklama