Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

Logowanie. Start
25
Lis
PIELGRZYMKA DO SOKÓŁKI ZREALIZOWANA PDF Email

24 LISTOPADA UDALIŚMY SIĘ NA PIELGRZYMKĘ DO CUDOWNEGO MIEJSCA JAKIM JEST SOKÓŁKA. BARDZO GŁĘBOKO PRZEŻYLIŚMY CUD EUCHARYSTYCZNY KTÓRY TAM SIĘ WYDARZYŁ. W DRODZE POWROTNEJ ZATRZYMALIŚMY SIĘ NA CHWILĘ W SANKTUARIUM W ŚW. WODZIE A NASTĘPNIE UDALIŚMY SIĘ DO SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W BIAŁYMSTOKU.

 

 
17
Lis
Pielgrzymka KPRM do Torunia PDF Email

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na spotkanie Rodziny Radia Maryja 1 grudnia br. Wyjazd o godz. 9.00, koszt 30 zł. Zapisy po wieczornych Mszach i u Pani Stefani.

 
17
Lis
Przyjdę niebawem” (Ap 3, 11) PDF Email

Szczerze powiedziawszy, tej książki Przyjdę niebawem nie planowałem, a dokładniej mówiąc nie sądziłem, że przygotuję ją już teraz, zaś Wydawnictwo WAM wyda ją tak blisko dwóch poprzednich moich książek: BÓG tak wysoko Cię ceni (2009, 2011) i Przed tobą jest DAL (2011). Przyszło przynaglenie i łaska natychmiastowej odpowiedzi. Przyjrzałem się moim rozważaniom, najnowszym i nieco starszym; zobaczyłem, że stopniowo wyłania się z „tego” pewna sensowna całość, która, jak ufam, może przydać się Czytelnikom właśnie teraz – w roku 2012, i nie tylko! Wierzę w Bożą Opatrzność i w to, że Bóg się nami posługuje. Oddajemy sobie nawzajem najprzeróżniejsze usługi, świadczymy, jedni drugim, solidarną pomoc. Mam cichą nadzieję, że i te rozważania – z narastającym przekonaniem „przyporządkowane” słowu Jezusowej obietnicy z Apokalipsy: „Przyjdę niebawem” (Ap 3, 11) – okażą się pomocne, właśnie teraz.
Piosenka sprzed lat mówiła: co będzie, pokaże czas. Cokolwiek „pokaże”, to o samym wartko upływającym czasie to możemy powiedzieć na pewno, że jest on czekaniem Boga na naszą miłość. Swoją Miłość Bóg komunikuje nam na wiele sposobów i odwiecznie – od powstania Wszechświata i od zarania ludzkich dziejów. Ile w tym szczęścia i niezawodnej nadziei, że czujemy się zakorzenieni w Objawieniu Bożym i w Kościele. Wiemy, jak się nawracać i mamy do Kogo powracać. Nawracając się całym sercem do Boga, wracamy do Domu.
Zdjęcie na stronie tytułowej książki wymaga paru zdań wyjaśnienia. Łatwo się domyślić, że przedstawia Pana Jezusa, z którego emanuje piękno, łagodność i pokora. Żaden z artystów nie namalował tego obrazu. To sam Jezus dał się … sfotografować włoskiemu stygmatykowi, bratu Elia. W Polsce zna go pewno mało kto, natomiast we Włoszech ciągną do niego rzesze wiernych, licząc na jego wstawienniczą modlitwę i charyzmat uzdrawiania. Wiele osób widywało brata Elia, jak będąc sam, z kimś rozmawia. Pytano go wielokrotnie: „Z kim rozmawiasz? Kogo widzisz?” Brat Elia zmęczony tymi pytaniami, zwrócił się z tym do Jezusa. A Jezus, w odpowiedzi, wysłał go do pobliskiego kościoła w celu sfotografowania białej ściany. Z 36 zrobionych zdjęć wszystkie wyszły białe, z wyjątkiem jednej kolorowej fotografii. Wdzięczność należy się Fundacji Brata Elia (Fondazione Fra’Elia degli Apostoli di Dio – http://www.apostolididio.it/) za udostępnienie zdjęcia w odpowiedniej rozdzielczości.
Częstochowa, 5 lutego 2012
Ps. W jednym z filmików na YT o bracie Elia dostrzegłem na ścianie w jego pokoju właśnie – jak przypuszczam – oryginał obrazu, który znajduje się na okładce książki! Oto adres tego momentu w filmie: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=DL8r3r31IvY#t=405s

 
14
Lis
Spotkanie organizacyjne wyjeżdżających na Pielgrzymkę do Sokółki PDF Email


Spotkanie organizacyjne wyjeżdżających na Pielgrzymkę do Sokółki w poniedziałek 19 listopada po wieczornej Mszy św.

 

- proszę zabrać ze sobą dane do ubezpieczenia (adres PESEL)

- na spotkaniu będziemy dokonywać płatności za pielgrzymkę


 

 
14
Lis
Modlitwa rzymska PDF Email

Modlitwa rzymska
O Matko Nieustającej Pomocy, / z największą ufnością przychodzę dzisiaj, / przed Twój święty obraz, / aby błagać o pomoc Twoją. / Nie liczę na moje zasługi, / ani na moje dobre uczynki, / ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa / i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską. / Tyś patrzyła, o Matko, na rany Odkupiciela / i na krew Jego wylaną na krzyżu / dla naszego zbawienia. / Tenże Syn Twój umierając, / dał nam Ciebie za Matkę. / Czyż więc nie będziesz dla nas, / jak głosi Twój słodki tytuł: Nieustającą Wspomożycielką? / Ciebie więc o Matko Nieustającej Pomocy, / błagam najgoręcej, / abyś wyprosiła mi u Syna Twego tę łaskę, / której tak bradzo pragnę / i tak bardzo potrzebuję. (chwila ciszy).
Ty wiesz o Matko przebłogosławiona, / jak bardzo Jezus, Odkupiciel nasz pragnie, / udzielać nam wszelkich owoców Odkupienia. / Wyjednaj mi przeto, o najłaskawsza Matko / u Serca Jezusowego tę łaskę, / o którą w tej nowennie pokornie proszę; / A ja z radością wychwalać będę, razem z Tobą, / nieskończone miłosierdzie Boga. Amen.

 
«pierwszapoprzednia21222324252627282930następnaostatnia»

Strona 30 z 54

Zapraszamy na pielgrzymki


Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

 

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na wtorek, 23 maja 2017

    (Dz 16,22-34)
    Tłum Filipian zwrócił się przeciwko Pawłowi i Sylasowi, a pretorzy kazali zedrzeć z nich szaty i siec ich rózgami. Po wymierzeniu wielu razów wtrącili ich do więzienia, przykazując...

Reklama
Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama
Reklama