Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

Logowanie. Start
28
Sie
C Z A S U W I E L B I E N I A PDF Email

Odnowa w Duchu Św. "Józef" zaprasza na kolejny

C Z A S    U W I E L B I E N I A

(z modlitwami w intencji uzdrowienia)


który odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca
czyli 28 sierpnia  o godz. 19:15

biblijne motto tego spotkania z Jezusem brzmi -

"STRZEŻ SWEGO SERCA" (Prz 4, 23)
 
28
Sie
72. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej PDF Email

W czwartek przypada 1 września, a zatem 72. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Dodatkowa  Msza św. w tym dniu o godz. 11:00. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 
23
Lip
100 placów zabaw na 100lecie NIVEA PDF Email

100 placów zabaw na 100lecie NIVEA

O AKCJI

Chcesz zagłosować na plac zabaw?

 1. Zarejestruj się
 2. Zaloguj się
 3. Wybierz lokalizację
 4. Zagłosuj


Każda zarejestrowana osoba może oddać głos raz na dobę!
Głosowanie trwa od 6 czerwca do 31 października 2011!
Ze względu na duże zainteresowanie akcją, prosimy o cierpliwość podczas procesu rejestracji.

O konkursie

Z okazji 100. urodzin NIVEA Polska postanowiła spełnić marzenia wielu polskich rodzin, a w szczególności ich najmłodszych członków. W odpowiedzi na potrzeby lokalnych społeczności powstał projekt ufundowania i budowy 100 placów zabaw na terenie całej Polski.

Wszystkie gminy/spółdzielnie, chętne do udziału, w konkursie zgłaszały wyznaczone lokalizacje pod budowę placów zabaw.

Zwycięskie lokalizacje zostaną wyłonione w czasie głosowania internautów trwającego od 6 czerwca do 31 października.

Zarejestruj się i głosuj codziennie na lokalizację, w której powinien zostać wybudowany plac zabaw. W ciągu 24 godzin można oddać jeden głos na wybraną lokalizację.

Place zostaną wybudowane w lokalizacjach, które otrzymają największą liczbę głosów oraz dopełnią wszystkich formalności związanych ze złożeniem dokumentacji zgłoszonej lokalizacji.

Lokalny Bohater

Każdy z internatów biorący udział w głosowaniu uczestniczy jednocześnie w klasyfikacji Lokalny Bohater. Klasyfikacja ta jest rankingiem internautów głosujących na poszczególne lokalizacje. Im więcej oddanych głosów tym wyżej w rankingu znajduje się danych internauta. Klasyfikacja odbywa się na dwóch szczeblach:

 1. Lokalny Bohater danego placu zabaw
 2. Lokalny Bohater generalnej klasyfikacji


Oddanie głosu przez internautę na wybrany plac zabaw oznacza przyznanie mu 5 punktów do klasyfikacji Lokalny Bohater tego placu zabaw i takiej samej liczby punktów do generalnej klasyfikacji Lokalny Bohater.

Jeżeli zaproszona przez internautę osoba odda głos, zapraszający otrzymuje 1 punkt do klasyfikacji Lokalny Bohater tego placu zabaw i tyle samo punktów do generalnej klasyfikacji Lokalny Bohater.

Szczegółowe zasady głosowania znajdują się w Regulaminie Głosowania zamieszczonym w serwisie.

 
20
Lip
Prawdziwe męstwo PDF Email

Joel i Ethan Coen w „Prawdziwym męstwie” zapraszają nas do cofnięcia się w czasie i zmiany klimatu. Stany Zjednoczone, stan Arkansas, panna Mattie Ross przybywa do Fort Smith, aby pogrzebać ojca i załatwić „pewną” sprawę.  Chodzi o pomstę  śmierci ojca. W tym celu poszukuje towarzyszy, którzy jej pomogą. Dzięki swoim umiejętnościom i urokowi pozyskuje dla sprawy ekscentrycznego szeryfa Cogburna oraz szorstkiego strażnika Teksasu LaBoeufa. Razem wyruszają w szlak za poszukiwanym przestępcą…

Niezwykła przygoda łączy całą trójkę przyjaźnią. W trakcie pościgu przeżywają chwile pełne niebezpieczeństw i konfliktów w drużynie. Mimo to, determinacja Mattie doprowadza ją do celu. Jednak jego osiągnięcie nie jest takie łatwe…

Film jest pełen zwrotów akcji, pościgów i strzelanin. Ponadto urzeka dbałością o szczegóły (zwłaszcza kostiumów) oraz pięknymi krajobrazami. Całość dzieła dopełnia wspaniała gra aktorska.  Nie można potraktować obojętnie tego filmu.

 
12
Lip
„Car” PDF Email

Paweł Łungin w swoim filmie pt. „Car” przedstawia nam obraz XVI-wiecznej Rosji
za panowania Iwana Groźnego. Obraz ten jest pełen chaosu oraz niebezpieczeństwa. Car Iwan Groźny pozbawiony skrupułów na skutek szaleństwa, uważa się za jedynego pomazańca bożego, zastrzegając  sobie jednocześnie interpretację woli Boga. Nie trudno się domyślić
do czego to prowadzi…

W rzeczywistości film opowiada także o burzliwej i trudnej historii życia mnicha Filipa, który zostaje wyniesiony przez Iwana Groźnego na szczyt drabiny społecznej (zostaje metropolitą), aby również za jego przyczyną z niej spaść, zostać potępionym i skazanym na wygnanie.
Bycie marionetką w ręku cara kosztuje Filipa zbyt wiele do czasu, gdy ten mu się sprzeciwia i potępia jego postępowanie.

Film jest pełen dramaturgii. Drastyczne sceny, które oddają realność tamtych czasów są tylko tłem dla fabuły, która dotyka nie tylko carskiej bezwzględności ale przede wszystkim relacji cara z metropolitą. Klimat filmu dopełnia drobiazgowość kostiumów i scenografii.

 
«pierwszapoprzednia21222324252627282930następnaostatnia»

Strona 30 z 39

Zapraszamy na pielgrzymki

Biuro Podróży Vervinci Travel. Wycieczki indywidualne i grupowe, pielgrzymki grupowe oraz turystyka rowerowa, oferta dla niepełnosprawnych.

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

W roku 2015

I Komunii św.

w naszej parafii

NIE BĘDZIE.

Dzieci, które obecnie są w klasie I (rok szkolny 2013/2014)

będą mieć Komunię w klasie III

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
 • Czytania na niedzielę, 23 listopada 2014

  Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

  (Ez 34,11-12.15-17)
  Albowiem tak mówi Pan Bóg: Oto Ja sam będę szukał moich owiec i będę miał o nie pieczę. Jak pasterz dokonuje przeglądu swojej trzody,...

Reklama
Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama
Reklama