Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

Logowanie. Start
24
Gru
Jestem dowodem na cud w Sokółce PDF Email

Zapraszam do przeczytania artykułu: >>>zobacz<<<

 
16
Gru
Nowenna do Dzieciątka Jezus PDF Email

Nowenna do Dzieciątka Jezus


Od 16 grudnia zaczyna się szczególny czas Adwentu. Oto skończy się ten dłuższy czas przygotowania dalszego i zacznie się czas szczególnej Nowenny z Maryją 9-dniowej - wspominając Jej 9 miesięcy, w których nosiła Jezusa pod Sercem. Jest to o tyle niezwykłe, że w Liturgii Słowa teksty już wprowadzają postać Matki Bożej.

 

W tym czasie warto podjąć DOBRĄ INTENCJĘ odprawienia tej Nowenny - zwłaszcza zaproszenia Jej z Jezusem do tego miejsca w naszym życiu, w którym jeszcze nie ma Jezusa, by w nim się narodził, do tej relacji przyszedł.


W tej Nowennie poza intencją ważne jest odmówienie przynajmniej 1 dziesiątki różańca, a kto może to całej cząstki Radosnej oraz modlitwy Magnificat (Wielbi dusza moja Pana - Łk 1, 46-79).


Zachęcamy do towarzyszenia Niepokalanej, tak jak rodzina towarzyszy mamom w ich ostatnich 9 dniach przed narodzinami dzieci.

Niech Maryja wyprasza nam prawdziwe cudy narodzin Jego Syna w naszym życiu.

Więcej…
 
09
Gru
Turniej SLO Listopad2012 PDF Email

TURNIEJ SLO W PIŁKĘ HALOWĄ - LISTOPAD 2012

 
08
Gru
Był u nas Św. Mikołaj PDF Email

Był u nas Św. Mikołaj

 
30
Lis
Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy PDF Email
Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy Ci, którzy kochają Maryję, nazywają Ją Matką Można powiedzieć, że nie potrafią nazywać Jej w inny sposób, gdyż ona zrodziła nas do życia na Kalwarii, ofiarowując swego Syna dla naszego odkupienia
Św. Alfons Liguorii, Uwielbienia Maryi

Muszę wrócić tu do czasów mojej młodości, kiedy w czasie wojny, podczas okupacji naszego kraju przez nazistów, mieszkałem w Krakowie i pracowałem jako robotnik w fabryce. Wiele razy, wracając po pracy do domu, wstępowałem do waszego kościoła w Krakowie, gdzie znajdował się obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. (...) Te przeżycia głęboko utkwiły mi w sercu. (...) I dziś, chcę gorąco podziękować Matce Bożej Nieustającej Pomocy za okazywaną mi zawsze "nieustanną pomoc" w trudnych momentach życiowych, ośmieliłbym się nawet powiedzieć, że w każdym trudnym momencie.
Wszystkim, którzy z wiarą i ufnością oddają cześć Matce Bożej Nieustającej Pomocy - z serca błogosławię.
Jan Paweł II
Rzym 1984 r.


Jednym z najbardziej znanych wśród chrześcijan wezwań odnoszących się do Matki Bożej jest wezwanie "Nieustająca Pomoc"; zwłaszcza wśród najbardziej smutnych i potrzebujących, którzy odczuwają szczególnie wielką potrzebę miłości i opieki. Oryginał obrazu Nieustającej Pomocy jest wschodnią ikoną przedstawiającą Matkę Bożą Bolesną. Ikona ta została namalowana, aby pobudzać naszą nadzieję i ożywiać naszą modlitwę. Jej duchowe przesłanie jest ważniejsze od jej artystycznego piękna.

Ikona jest czymś więcej niż tylko pamiątką osób czy wydarzeń. z historii. Ikona Nieustającej Pomocy, przypominając osoby Jezusa i Maryi w obliczu Męki, w szczególny sposób czyni obecną w naszym życiu Tajemnicę Odkupienia w Chrystusie i wstawiennictwo Maryi za tymi, którzy podążają śladami Jezusa. Nieustająca Pomoc jest wizerunkiem Maryi, ale przede wszystkim jest obrazem Chrystusa Odkupiciela w ramionach Matki.

Ikonę tę można zrozumieć tylko poprzez wiarę i modlitwę. Spojrzenie Maryi jest spojrzeniem matki, która zna cierpienie i ofiarowuje swoją pomoc bez granic. Poprzez swoją powagę i czułość zaprasza nas Ona do przyjęcia woli Bożej, nawet wtedy, gdy spotykamy cierpienie i krzyż, i do ofiarowania naszego życia w służbie bliźnim, tak jak to uczynił jej Syn.

Chcę zaprosić Cię do modlitwy wraz z milionami chrześcijan, którzy codziennie kontemplują z wiarą Matkę Boga jako Dziewicę Cierpiącą i Nieustającą Pomoc dla ludzkości.
O. Juan Manuel Lasso de la Vega
Przełożony Generalny Redemptorystów
Rzym, 25 marca 1997


Z historii Nowenny
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia21222324252627282930następnaostatnia»

Strona 30 z 55

Zapraszamy na pielgrzymki


Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

 

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na poniedziałek, 21 sierpnia 2017

    Wspomnienie św. Piusa X, papieża

    (Sdz 2,11-19)
    Synowie Izraela czynili to, co złe w oczach Pana i służyli Baalom. Opuścili Boga swoich ojców, Jahwe, który ich wyprowadził z ziemi egipskiej, i...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama
Reklama