Warto wiedzieć

Św. Wincenty Ferreriusz urodził się ok. 1350 r. w Walencji (Hiszpania) w rodzinie notariusza. W roku 1367 wstąpił do dominikanów. W rok potem złożył śluby zakonne. Studiował filozofię, teologię i logikę w Walencji, Barcelonie i Leridzie, gdzie zdobył tytuł doktora

Więcej …

Aktualności

Abp. Mokrzycki

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podziękował wszystkim darczyńcom, którzy m.in. poprzez działania Caritas wsparli mieszkańców Lwowa i innych miejscowości na Ukrainie. Podziękował też Kościołowi w Polsce za codzienną modlitwę, pomoc humanitarną i solidarność.

Więcej …
 
Caritas

W namiocie Caritas robią wszystko, co konieczne: noszą zakupy albo garnki z zupą, wydają posiłki, sprzątają, podają herbatę, kawę lub kakao, walczą z usterkami, udzielają informacji, służą dobrym słowem oraz uśmiechem i czuwają, by niczego nie zabrakło. Klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z zaangażowaniem włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Więcej …
 
Ojciec Święty

Ojciec Święty Franciszek jest gotów pojechać na Ukrainę. Papież zapewnił o swojej gotowości udania się do dotkniętej wojną Ukrainy w czasie rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego w niedzielę wieczorem z Malty do Rzymu.

Więcej …

Licznik odwiedzin

Odsłon : 3499475
Start
05
Kwi
Życzenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Regina coeli , laetare Alleluja! Każda prawdziwa miłość  musi mieć swój Wielki Piątek.  Po Piątku przychodzi Wielka Sobota i w końcu triumf Wielkiej Niedzieli. Do zwycięstwa nad śmiercią i ludzką nienawiścią Bóg zaprasza dziś każdego z nas.  Dziś pośród niepewności, smutku i cierpienia rozlega się Paschalny głos: „Raduj się ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem.” Od Chrystusowego ołtarza przesyłamy wszystkim Parafianom i gościom pamięć w modlitwie i życzenia. Niech Chrystus Zmartwychwstały wspomaga wszelkie starania i ożywia serce odwagą życia. Wesołych Świat Zmartwychwstania Pańskiego.

Poprawiony: poniedziałek, 05 kwietnia 2021 10:33
 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Kącik modlitwy

Panie spraw, by dzięki Tobie, wszystkie ludy ziemi stanowiły jedną, prawdziwą wspólnotę braterską. Niech nie przestanie w niej kwitnąć i królować Twój tak upragniony pokój.

Reklama